R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ferie w bielskiej parafii
2016-02-20 18:08:41 Artykuł czytany 358 razy


„Artystycznie i Sportowo - w Bielskiej Opatrzności” - pod takim hasłem Parafia Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim zorganizowała siedmiodniowe zajęcia w czasie tegorocznych ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. W feriach uczestniczyło około 60 dzieci, zajęcia odbywały się w grupach, poruszana była problematyka uzależnień, od wszystkich używek oraz uzależnień związanych z postępem np. komputer, telefon. W trakcie ferii, został nagrany film metodyczny o profilaktyce uzależnień. Każdy dzień zajęć rozpoczynał ks. proboszcz wspólną modlitwą i krótką konferencją.


Dzieci podczas zajęć same tworzyły scenariusze, następnie odgrywały scenki związane z tematyką walki z uzależnieniami, prowadzone były także zajęcia z rysowania, malowania. Zajęcia sportowe odbywały się w różnych dyscyplinach, np. ping-pong, piłkarzyki czy gry planszowe itp. Prowadzone były również zajęcia z gotowania. Dzieci pod opieką starszych przygotowywały ciasto i smażyły naleśniki. Ferie angażowały również rodziców, dzieci przez cały okres ferii otrzymywały ciepłą zupę i drugie danie. Podczas wizyty księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, padło pytanie: co najbardziej Wam się podoba, podczas pobytu tutaj? Dzieci odpowiedziały, że najbardziej fakt, iż przebywają w grupach i wszystko robią wspólnie. Na zakończenie w sobotę odbył się bal karnawałowy, pod hasłem „Karnawał czas zacząć”, a św. Mikołaj obdarował wszystkich słodkim prezentem. Najmłodsi uczestnicy mieli po 4 lata, najstarsi 19 lat.

Organizacyjnie nad całością czuwali Członkowie Stowarzyszenia „Ojcowizna Ziemi Bielskiej” działającego przy Parafii Opatrzności Bożej, członkowie i sympatycy opiekowali się również dziećmi. Stowarzyszenie ma również plany, obok stałych zajęć świetlicowych, organizacji otwartych comiesięcznych spotkań dla tak wielkiej grupy dzieci i młodzieży.

Przeżywany Rok Miłosierdzia jest właściwie rozumiany: dar Bożej miłości i miłosierdzia, spływa obficie z serca Bożego do serca drugiego człowieka.

Marcin Zabłudowski

DJ

wykop

Komentarze

  • helenka
    2016-02-20 22:53:26

    arrow

    Brawo.Jedna parafia zorganizowała ferie grupie dzieci dwa razy większej niż Caritas całej Diecezji.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Sokołów Podlaski przystąpił do opracowania Gminnego...
2016-10-18 12:09:21 Kategoria:

Miasto Sokołów Podlaski przystąpiło do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji. Program jest dokumentem obligatoryjnym w wielu typach projektów konkursowych...

więcej »
foto

BRICOMARCHÉ W SIEDLCACH KORZYŚCIĄ DLA REGIONU
2016-10-13 10:30:44 Kategoria: Wybierz kategorie

Bricomarché rozpoczął oficjalnie działalność w Siedlcach na początku kwietnia tego roku. Od tego czasu inwestycja tej sieci typu „dom i ogród” przynosi regionowi...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoPaźdzernik 2016w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.10 16:00

Nie daj się depresji!

więcej »
7 8 9

BIELSK PODL., 09.10 17:00

Koncert na Dzień Papieski w Bielsku Podlaskim

więcej »
10 11 12

BIELSK PODL., 12.10

Wizytacja kanoniczna w parafii Klichy

więcej »
13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje