R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Specjalny pokaz „Stelli” w Pałacu Prezydenckim
2016-03-10 17:25:33 Artykuł czytany 970 razy


8 marca w Pałacu Prezydenckim odbyła się projekcja filmu „Stella” w reżyserii Macieja Pawlickiego. Na seansie pojawili się goście specjalni - para prezydencka oraz główna bohaterka filmu, Stella Zylbersztajn. Jest ona autorką książki „A gdyby to było Wasze dziecko”, wydanej w 2005 roku.


Właśnie na podstawie świadectwa w niej zawartego powstał wyżej wymieniony film. Stella opisuje w niej okupację niemiecką, swój pobyt w łosickim getcie, ucieczkę i dwa lata ukrywania się w wioskach w pobliżu Łosic, u 25 polskich rodzin. Jej wdzięczność dla tych ludzi doprowadziła do tego, że 23 osoby uhonorowano medalem „Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata”. 

Sam film zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego na VII Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Gdyni „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” i będzie można go można obejrzeć już 21 marca o 22.10 w TVP2.

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na www.prezydent.pl

Martyna Izdebska

DK/Łosice/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Dorota Kalinowska
tel. 500 105 909
losice@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Z naszego terenu
    2016-03-18 09:35:05

    arrow

    To co spotkało Żydów w czasie II wojny światowej nie powinno mieć nigdy miejsca. Wśród Żydów tak jak w każdej innej nacji byli ludzie dobrzy, przeciętni i łotry, a cały Naród potraktowano gorzej niż zasłużyli sobie ci ostatni. Dlatego trzeba o tym mówić i pisać aby nigdy więcej to się nie powtórzyło, w stosunku do żadnego narodu.

  • irek
    2016-03-18 09:27:04

    arrow

    ze strony www.prezydent.pl: "Jak zapowiedział minister Wojciech Kolarski, film będzie miał swoją premierę w telewizji publicznej 17 marca br., w dniu otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej." Ktoś wie,na jakim kanale i o której godz. miała miejsce ta premiera wczoraj, bo nigdzie w tv publicznej nie mogłem znaleźć ????????

  • agi
    2016-03-18 09:15:32

    arrow

    a nie o 22:50 21.03.16 w TVP2 ???

  • Iga
    2016-03-14 16:05:13

    arrow

    "Zenek", najlepiej będzie jak będziesz mówił i pisał tylko za siebie. Nikt cię nie prosi abyś w pisał w imieniu innych. Upoważnienia nie masz i niech tak zostanie? Ok !

  • Zenek
    2016-03-14 12:43:11

    arrow

    A kogo to obchodzi kto tam był.

  • Mieszkanka Łosic J
    2016-03-11 22:09:09

    arrow

    Pan Reżyser z Panią Stellą byli u nas w Łosicach na projekcji tego filmu.Film bardzo ciekawy. Dobrze, że zaczyna się coś pozytywnego dziać, bo nie umiemy się dobrze promować.

  • łosicka
    2016-03-11 18:14:25

    arrow

    uważam ,ze film i książka w całości dotyczy tego co polskie.To opowieści o polskich bohaterach ,którym została okazana wdzięczność za uratowane życie .

  • internauta
    2016-03-11 09:09:56

    arrow

    Czy nie ma ważniejszych spraw niż żydowskie? Wszędzie albo o żydostwie albo o ukraińcach. I tak będą kręcić filmy takie jak "IDA" czy "POKŁOSIE". Przestańcie się zajmować tym całym żydostwem. Zajmijcie się tym co polskie.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




REKLAMA
foto

Świąteczne karty podarunkowe
2016-11-30 12:51:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Szukasz pomysłu na prezent? Podaruj swoim bliskim zdrowie, ruch i aktywnie spędzony czas – skorzystaj z oferty świątecznych kart podarunkowych Agencji Rozwoju Miasta Siedlce!

więcej »
foto

Aktywni seniorzy Diecezji Drohiczyńskiej
2016-11-24 11:48:09 Kategoria:

Diecezja Drohiczyńska w okresie od 1 lipca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. realizuje zadanie publiczne pod nazwą: "Aktywni seniorzy Diecezji Drohiczyńskiej". Zadanie jest...

więcej »

Łosice

w lewoGrudzień 2016w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁOSICE, 03.12 16:30

Wernisaż wystawy Artura Bieńkowskiego w Łosickim Domu Kultury

więcej »
4

ŁOSICE, 04.12

W niedzielę druga runda PLPR

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje