Torba medyczna R-1 dla strażaków z...
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 10

Strażacy OSP Dąbrówka-Ług otrzymali 9 lipca torbę medyczną R-1. Nowy asortyment wręczyli druhom Joanna Bala - dyrektor oddziału KRUS w Warszawie i ks. kan. Andrzej Sochal – dyrektor Katolickiego Radia Podlasie.

Pocztówka z Podlasia!
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 10

Dobiegł końca Konkurs fotograficzny „Pocztówka z Podlasia” zorganizowany przez Sokołowski Ośrodek Kultury, na który wpłynęło 38 prac fotografów-amatorów.

Wakacyjne spotkanie KGW w Strzale
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 34

Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale w Gminie Siedlce, nie ustaje w działaniach. Kobiety spotykają się w każdą środę w świetlicy wiejskiej, aby wspólnie realizować swoje pasje. W minioną środę 8 lipca członkinie KGW przygotowywały się do konkursu kulinarnego.

Hity polskiego rocka na Trawniku...
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 28

Takie hity jak "Jolka, Jolka", "Chcemy być sobą", "Przeżyj to sam" każdy z nas zna bez względu na wiek. Utwory ponadczasowe, w których skrywa się nie jedna nuta nostalgii, wspomnień i dobrej polskiej muzyki. 8 lipca, na Trawniku Coolturalnym mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego usłyszeli największe przeboje zespołów minionych dekad: Dżem, Perfect, Bajm, Wilki, Lady Pank, Budka Suflera, Lombard, Maanam w wykonaniu zespołu Ambitus oraz gości.

Zamiast krawężnika biała linia -...
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 8

Ulica o dodatkowym pasie, a nie bezpieczna ścieżka rowerowa – tak o będącej w przebudowie ulicy Niecieckiej mówią zaniepokojeni o swoje bezpieczeństwo mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego. Inwestycję nazywają hybrydą, czymś co według nich nie powinno w ogóle powstać na zabudowanym terenie miasta. Ulica, o której mowa realizowana jest w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych, to wylotówka o natężonym ruchu w kierunku Jabłonny Lackiej.

Zajęcia wakacyjne w świetlicy w...
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 17

„Kolorowy świat koralików i gier planszowych” pod tym hasłem Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje zajęcia na terenie Gminy Wiśniew. W poszczególnych świetlicach organizowane będą spotkania dla dzieci i młodzieży.

Powiat garwoliński: WFOŚiGW wspiera...
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 137

22 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu garwolińskiego otrzymały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansowanie do zakupu sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych. OSP z Trojanowa otrzymała też od KRUS torbę R1 wyposażoną w zestaw ratowniczy do udzielania pomocy przedlekarskiej.

Żona Prezydenta Andrzeja Dudy...
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 93

Żona Prezydenta Andrzeja Dudy odwiedziła dzieci i młodzież na obozie organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku.

Żołnierze na Palcu Solidarności i...
Dodano: 2020-07-09Zdjęć w galerii 21

Na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie, w środę 8 lipca, pojawił się mobilny punkt rekrutacyjny. Można było porozmawiać m.in. z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień z Białej Podlaskiej. Akcja przebiegała pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP”.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w...
Dodano: 2020-07-08Zdjęć w galerii 110

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Łukowie. Spotkał się z mieszkańcami w parku. Mówił o tym jak ważne są takie miasta jak Łuków i zachęcał do udziału w drugiej turze wyborów.

W trosce o własne bezpieczeństwo...
Dodano: 2020-07-08Zdjęć w galerii 10

Nad zalewem Zimna Woda w Łukowie trwają prace związane z rewitalizacją tego terenu. Powstają m.in. parkingi i plac zabaw, a wkrótce ma rozpocząć się budowa elektrycznego wyciągu nart wodnych. Teren zalewu to dziś teren budowy, na który wstęp jest zabroniony.

Wakacje z Łukowskim Ośrodkiem Kultury
Dodano: 2020-07-08Zdjęć w galerii 30

Rozpoczął się pierwszy turnus wakacyjnych warsztatów, do udziału w których zaprosił dzieci Łukowski Ośrodek Kultury. Grupa liczy 12 osób. Za nimi pierwsze plenerowe zajęcia.