Pierwsza Dama w Górznie
Dodano: 2020-06-20Zdjęć w galerii 16

Agata Kornhauser-Duda gości dziś, 20 czerwca w Górznie, gdzie odbywa się II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami wydarzenia są: Waldemar Sabak - Wójt Gminy Górzno, Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe. Do udziału w kongresie zostali zaproszeni przedstawiciele KGW z Mazowsza.

Uroczystości odpustowe w siedleckiej...
Dodano: 2020-06-20Zdjęć w galerii 29

19 czerwca Parafia Wojskowa w Siedlcach pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywała uroczystości odpustowe.

II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń...
Dodano: 2020-06-20Zdjęć w galerii 13

W hali sportowej przy Zespole Szkół w Górznie k. Garwolina trwa II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami wydarzenia są: Waldemar Sabak - Wójt Gminy Górzno, Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe. Do udziału w kongresie zostali zaproszeni przedstawiciele KGW z Mazowsza.

Garwolin: spotkajmy się w połowie...
Dodano: 2020-06-20Zdjęć w galerii 125

„Razem w sieci i nie tylko”- to hasło tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, które rozpoczęły się uroczystą sesją obu lokalnych parlamentów, podczas której podpisano szczególną deklarację. Samorządowcy pokazali, że można porozumieć się ponad podziałami.

Tworki: Instytut Pileckiego...
Dodano: 2020-06-19Zdjęć w galerii 66

Zofia i Boguś Krasuscy, zamordowani za pomoc okazaną Żydom w czasie okupacji niemieckiej, zostali uhonorowani przez Instytut Pileckiego 19 czerwca w Tworkach k. Siedlec.

Park „Dębinka” w Łochowie...
Dodano: 2020-06-19Zdjęć w galerii 57

Blisko 14-hektarowy teren zieleni, a w tym amfiteatr z kinem letnim, plac zabaw, fontanna, teren piknikowy, siłownia plenerowa, kącik szachowy i boisko – mowa o parku „Dębinka”, nowym miejscu na mapie Łochowa, które powstało dzięki współpracy ludzi dążących do jednego celu. Stworzenia w mieście miejsca gdzie będzie można wypocząć i zrelaksować się świeżym powietrzu. I choć park funkcjonuje już od końca 2019 roku, to w czwartek, 19 czerwca odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Licealiści odbierają świadectwa
Dodano: 2020-06-19Zdjęć w galerii 46

W nietypowej scenerii odbywa się w tym roku rozdawanie szkolnych świadectw. Bez uroczystych apeli, przemówień, spotkań, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ostrożności.

Kapliczka lącząca Krześlin i...
Dodano: 2020-06-18Zdjęć w galerii 12

Kapliczka św. Jana Nepomucena znajduje się na styku Krześlina i Kownacisk. Patronuje jej św. Jan Nepomucen. Zabytkowa kapliczka łącząca dwie miejscowości powstała w I poł. XIX w. W jej wnętrzu znajduje się licząca blisko 300 lat figura św. Jana.

Kolejny minister w Łosicach
Dodano: 2020-06-18Zdjęć w galerii 14

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski gościł w czwartek, 18 czerwca w Łosicach. Polityk zachęcał mieszkańców do głosowania w zbliżających się wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek z...
Dodano: 2020-06-18Zdjęć w galerii 55

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Łukowa i okolic. Jej wizyta była ściśle związana z trwającą właśnie kampanią wyborczą. Spotkanie odbyło się w środę 17 czerwca. Marszałek Witek zachęcała, aby prezydenta wybrać już w pierwszej turze.

Górzno: prezydenckie medale dla...
Dodano: 2020-06-18Zdjęć w galerii 196

Pary małżeńskie z gminy Górzno, które w tym roku świętują wyjątkowy jubileusz złotych godów, uhonorowane zostały przez prezydenta RP Andrzeja Dudę medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Władze samorządowe zaprosiły na tę specjalna uroczystość z tym związaną 24 pary.

Nagrodzeni recytatorzy z Łukowskiego...
Dodano: 2020-06-18Zdjęć w galerii 9

Pięcioro recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury odebrało nagrody za udział w Optymistycznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej. Osobiście na rozdaniu nagród, które odbyło się w Siedlcach, był tylko Kacper Siwiak. W imieniu pozostałych osób gratulacje i dyplomy odbierał instruktor Sławomir Żyłka.