Spokojny poranek po nocnej burzy
Dodano: 2020-06-11Zdjęć w galerii 10

Pomimo gwałtownej burzy, jaka przeszła w nocy nad Siemiatyczami, w powiecie nie odnotowano większych zdarzeń. Jak informuje st. kpt Sylwester Uściniak oficer pasowy KP PSP w Siemiatyczach, w nocy strażacy wyjeżdżali do dwóch przewróconych drzew w gminie Mielnik i jednej zalanej piwnicy.

Przygotowania do procesji...
Dodano: 2020-06-11Zdjęć w galerii 22

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w parafiach od rana trwają przygotowania do procesji eucharystycznych. W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach w tym roku nietypowo główna Msza Święta sprawowana będzie na przykościelnym placu, a później również na placu odbędzie się procesja.

Nowe nasadzenia i odnowione krzyże w...
Dodano: 2020-06-10Zdjęć w galerii 12

W miejscowości Żdżar, w gminie Kotuń dokonano sześciu nasadzeń kwiatowych przy pobliskich krzyżach. Dodatkowo cześć z nich została odrestaurowana.

Premier w Łochowie
Dodano: 2020-06-10Zdjęć w galerii 23

10 czerwca premier Mateusz Morawiecki gościł w Łochowie, gdzie odwiedził jedną z lokalnych firm.

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa
Dodano: 2020-06-10Zdjęć w galerii 27

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętowali 10 czerwca w siedleckiej katedrze księża, którzy przyjęli 10 czerwca 1995 roku święcenia z rąk śp. Biskupa Jana Mazura. Z tej okazji jubilaci pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy składali Bogu dziękczynienie za wielki dar kapłaństwa.

Jarosław Gowin spotkał się z...
Dodano: 2020-06-10Zdjęć w galerii 49

W środę, 10 czerwca były Wicepremier Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Kąkolewnicy. Polityk uczcił pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz ludzi uznanych przez nową władzę za wrogów komunistycznego systemu władzy.

Premier złożył kwiaty pod...
Dodano: 2020-06-10Zdjęć w galerii 14

Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie lokalnych polityków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości złożył dziś kwiaty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach.

Paczki dla dzieci od Caritas
Dodano: 2020-06-10Zdjęć w galerii 23

Zabawki, słodycze, a także edukacyjne kolorowanki uczące bezpiecznych zachowań w czasie epidemii – takie zestawy trafiły do podopiecznych świetlic terapeutycznych Caritas Diecezji Siedleckiej. Taka akcja prowadzona jest w całej Polsce.

Around the Music – laureaci nagrodzeni
Dodano: 2020-06-10Zdjęć w galerii 36

W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach wręczono we wtorek nagrody laureatom konkursu piosenki anglojęzycznej „Around the Music”, przeprowadzonego przez GOK w Zbuczynie i szkołę językową Eurolingua.

Konkurs Fotograficzny ,,Przez okno...
Dodano: 2020-06-09Zdjęć w galerii 16

We wtorek 9 czerwca w Domu Pracy Twórczej ,,Reymontówka” w Chlewiskach wręczono nagrody w Konkursie Fotograficznym ,,Przez okno kwarantanny". Zorganizował go Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Siedlcach i Domu ,,Reymontówki”. Pomysłodawczynią Konkursu była dyrektor GOK-u Dorota Todorska.

Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi...
Dodano: 2020-06-09Zdjęć w galerii 29

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski przyjechał dziś (9 czerwca) do Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Szef resortu zapoznał się z jej obecnym stanem. Odniósł się również do zarzutów, jakie są w ostatnim czasie kierowane pod adresem stadniny.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks....
Dodano: 2020-06-09Zdjęć w galerii 100

9 czerwca pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w parafii św. Bartłomieja w Korytnicy Łaskarzewskiej, sprawowana była Msza św. pogrzebowa śp. ks. kan. Piotra Wojdata.