Wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu...
Dodano: 2020-07-04Zdjęć w galerii 26

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi" Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Powitanie wakacji w łukowskim parku
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 14

Dziś, 3 lipca rozpoczęła się trzydniowa impreza w parku miejskim w Łukowie. Można tam spróbować różnych dań serwowanych przez Food Tracki. Jest też miasteczko dmuchańców. W sobotę i w niedzielę odbędą się koncerty. Wystąpią m.in. finaliści „Wesołych Nutek”.

Rozdano środki z Funduszu Inwestycji...
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 38

W Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie przekazano dziś, 3 lipca rządowe środki w ramach Tarczy Antykryzysowej dla samorządów. Z Funduszu Inwestycji Samorządowych do powiatu mińskiego trafi łącznie ponad 23 miliony złotych.

Bony na inwestycje dla samorządów
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 7

Wicepremier Jacek Sasin odwiedził dziś, 3 lipca Białą Podlaską. Celem wizyty były przekazanie symbolicznych czeków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Nowy wiadukt w Terespolu. Ma być...
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 20

W Terespolu podpisano trójstronne porozumienie na wykonanie koncepcji programowo-planistycznej dla budowy wiaduktu w Terespolu. Podpisali je: Prezes PKP PLK S.A. Ireneusz Merchel, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarskie oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk. Przy tej okazji w mieście gościł wicepremier Jacek Sasin.

ŁOK: nowe wystawy plenerowe
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 13

Na ogrodzeniu Łukowskiego Ośrodka Kultury pojawiły się dwie nowe wystawy plenerowe. Od ulicy Browarnej można oglądać archiwalne zdjęcia mieszkańców Łukowa. Od ulicy Wyszyńskiego - prace Magdaleny Dylak.

Triathlon w Garwolinie – jeden z...
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 78

Ponad 120 osób wzięło udział w tegorocznej VII edycji Triathlonu Garwolińskiego. Impreza w tym roku cieszyła się rekordową popularnością. Na starcie pojawili się czołowi polscy zawodnicy oraz znany dziennikarz Maciej Dowbor. Z dystansem sprint świetnie poradzili sobie także triathloniści z powiatu garwolińskiego.

Nowoczesna torba R-1 trafiła do OSP...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 23

Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie Joanna Bala, przekazała dziś, 2 lipca nowoczesną torbę ratownictwa medycznego R-1 jednostce OSP Pruszyn.

Uroczystość wmurowania kamienia...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 192

25 czerwca w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę budynku szkoły oraz podpisanie Aktu Erekcyjnego. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu Polski.

Uroczystość wmurowania kamienia...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 170

25 czerwca w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę budynku szkoły oraz podpisanie Aktu Erekcyjnego. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu Polski.

37 SZKÓŁ Z SUBREGIONU SIEDLECKIEGO...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 13

37 szkół z subregionu siedleckiego otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. W sumie w projekcie bierze udział 236 mazowieckich szkół. Całkowita wartość projektu to aż 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze unijne. Dziś umowę w tej sprawie z samorządem Mazowsza reprezentowanym przez członków zarządu Janinę Ewę Orzełowską i Elżbietę Lanc podpisali beneficjenci z subregionu siedleckiego. Sprzęt do szkół trafi jesienią.

Szef MON w Siedlcach: wzmacnianie...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 30

18. Dywizja Zmechanizowana zgłosiła dziś, 2 lipca ministrowi obrony narodowej wstępną gotowość operacyjną. Pełną gotowość ma osiągnąć za rok, ale rozbudowa dywizji do jej docelowej wielkości i formy potrwa do 2026 roku.