Od Siemiatycz premier Mateusz...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 107

Od Siemiatycz premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę na Podlasiu. W środę, 1 lipca premier spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami, na których ręce przekazał symboliczne czeki dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do powiatu siemiatyckiego w ramach tarczy 4.0 trafi niemal 14 mln zł.

Powiat garwoliński: stypendia za...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 55

53 młodych sportowców reprezentujących kluby działające na terenie powiatu garwolińskiego, którzy poszczycić się mogą osiągnięciami na wojewódzkich i krajowych arenach sportowych otrzymało stypendia Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Środki na drogi dojazdowe do...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 11

Ponad 2,2 mln zł z budżetu województwa podlaskiego trafi do 18 podlaskich gmin. Jak powiedział Radiu Podlasie, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Marszałek podkreśla, że są to drogi o dużym znaczeniu dla rolnictwa, by rolnicy i osoby pracujące na roli mogły dojechać do swoich pól, by podlaskie rolnictwo miało jak najlepsze warunki rozwoju.

Niemal 14 mln zł rządowego wsparcia...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 29

Niemal 14 mln zł rządowego wsparcia trafi do wszystkich samorządów powiatu siemiatyckiego. Środki rozdysponowano w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Symboliczne czeki wręczył samorządowcom Premier Mateusz Morawiecki w środę, 1 lipca podczas spotkania w Siemiatycz.

Mateusz Morawiecki w Łosicach
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 44

1 lipca Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Łosice. Szef rządu wziął udział w spotkaniu otwartym z mieszkańcami regionu w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka. Mateusz Morawiecki omawiał działania rządu dotyczące ratowania gospodarki w trakcie epidemii koronawirusa. Odniósł się też do bieżącej polityki krajowej oraz wręczył czeki samorządowcom w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powiat garwoliński: sprzęt...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 16

13 szkół z powiatu garwolińskiego otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. W sumie w projekcie bierze udział 236 mazowieckich szkół. Całkowita wartość projektu to aż 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze unijne. Umowy w tej sprawie podpisano 1 lipca, a sprzęt trafi do szkół jesienią.

W Sokołowie pożegnano ks. infułata...
Dodano: 2020-07-01Zdjęć w galerii 82

Niezwykle skromny ale nowoczesny. Ksiądz z głową pełną pomysłów – tak o zmarłym księdzu Janie Sobechowiczu mówili kapłani i przyjaciele podczas uroczystości pogrzebowych, które odbyły się w środę, 1 lipca w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim.

Msza św. pogrzebowa śp. ks. inf....
Dodano: 2020-07-01Zdjęć w galerii 21

28 czerwca, w wieku 89 lat, odszedł do Domu Ojca śp. ks. inf. Jan Sobechowicz. Uroczystości pogrzebowe odbywają się w Konkatedrze w Sokołowie Podlaskim.

KGW na słodko, ministranci na sportowo
Dodano: 2020-07-01Zdjęć w galerii 21

W sobotę, 27 czerwca odbyły się kolejne wydarzenia w ramach inicjatywy „Ciechanowiec dla Jana Pawła II”, realizowanej przez Stowarzyszenie Harmonia przy wsparciu fundacji Okno na Wschód, w ramach programu „Podlaskie Lokalnie”.

Wysoki stan wody w Kamionce...
Dodano: 2020-07-01Zdjęć w galerii 28

Tak wysokiego poziomu wody w przepływającej przez Siemiatycze rzece Kamionce nie było od lat. Po ostatnich ulewach we wtorek, 30 czerwca woda wystąpiła z brzegów. Pod wodą znalazła się kładka na rzece łącząca osiedle Tarasy z ulicą Kościuszki.

„Amonit” w gminie Łuków....
Dodano: 2020-07-01Zdjęć w galerii 25

Władze gminy Łuków zapraszają do odwiedzania Leśnego Zespołu Rekreacyjno – Edukacyjnego „Amonit” w Klimach. To miejsce, gdzie nikt nie powinien się nudzić.

Powiat garwoliński: nagrody starosty...
Dodano: 2020-07-01Zdjęć w galerii 16

Dobiegł końca rok szkolny 2019/20, naznaczony epidemią, z która wciąż walczymy. Wirus Covid-19 zmienił funkcjonowanie całego społeczeństwa na wielu płaszczyznach, w tym również zmusił szkoły do nauczania on-line i ograniczenia sfery społecznej. Stąd tradycyjne zakończenie roku szkolnego, uroczyste, podniosłe wraz z okolicznościowymi wystąpieniami, nie było możliwe.