Finałowy koncert łukowskiej Fabryki...
Dodano: 2020-06-27Zdjęć w galerii 91

Wokaliści z łukowskiej Fabryki Piosenki podsumowali roczną pracę. To czego się nauczyli pod okiem Moniki Sołtyszewskiej - Leśkiewicz zaprezentowali podczas koncertu w amfiteatrze. Ich występy można było oglądać w piątkowe popołudnie 26 czerwca.

X Środowiskowy Plener Malarski...
Dodano: 2020-06-27Zdjęć w galerii 11

W podmiędzyrzeckich Krzymoszycach odbywa się X Środowiskowy Plener Malarski Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki. Uczestniczy w nim 9 artystów związanych z Międzyrzecem Podlaskim. Komisarzem pleneru jest Andrzej Szczerbicki. Plener rozpoczął się 22 czerwca a zakończy 4 lipca.

Młodzież z parafii pw...
Dodano: 2020-06-27Zdjęć w galerii 86

W piątek, 26 czerwca młodzież z parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim przyjęła z rąk biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania. O udzielenie sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego prosił dla nich proboszcz parafii ks. Zbigniew Karolak. W tym ważnym dniu młodzieży towarzyszyli kapłani, a wśród nich proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim ks. Ryszard Zalewski – dziekan bielski, ks. Tomasz Szmurło, siostry zakonne, rodziny i przyjaciele.

Nowy dworzec PKP w Bielsku Podlaskim...
Dodano: 2020-06-26Zdjęć w galerii 68

W Bielsku Podlaskim, po trwającej 59 tygodni budowie,od dziś służy mieszkańcom. Innowacyjny Dworzec Systemowy zastąpił stary i niefunkcjonalny obiekt, którego budowa rozpoczęła się pod koniec lat 80. XX w.

Blisko 2 mln zł z samorządu...
Dodano: 2020-06-26Zdjęć w galerii 32

Już wkrótce, dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego, w powiecie zmodernizowanych zostanie kilkanaście odcinków dróg i kilkadziesiąt mniejszych inwestycji w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. 26 czerwca w Garwolinie podpisane zostały umowy w tej sprawie.

Łuków: „zastrzyk gotówki” dla...
Dodano: 2020-06-26Zdjęć w galerii 11

Ponad 21 milionów złotych trafi do samorządów z powiatu łukowskiego. To pieniądze pochodzące z budżetu państwa w ramach Tarczy 4.0. Mają być rekompensatą za utracone w czasie epidemii dochody. Pieniądze mają być przeznaczane na inwestycje.

Miasto Radzyń otrzymało prawie 22...
Dodano: 2020-06-26Zdjęć w galerii 15

W piątek, 26 czerwca w Radzyniu Podlaskim podpisano umowę na rewitalizację Pałacu Potockich i centrum miasta. Całe zadanie będzie kosztować ponad 28 mln złotych. Dokument podpisano w towarzystwie wicepremiera Jacka Sasina, marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Powiat garwoliński: pomyślnie zdali...
Dodano: 2020-06-26Zdjęć w galerii 11

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 cały czas realizowana była podstawa programowa za pomocą metod i technik kształcenia na odległość uwzgledniających specjalne potrzeby edukacyjne. To było wyzwanie dla nauczycieli i ich uczniów.

Siedlce: finał miejski Czwartków...
Dodano: 2020-06-25Zdjęć w galerii 75

25 czerwca Zarząd Siedleckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki zaprosił uczniów klas IV-VI szkół podstawowych na zawody sportowe pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne" – był to Finał Miejski.

Minister Łukasz Schreiber w...
Dodano: 2020-06-25Zdjęć w galerii 34

Minister Łukasz Schreiber w czwartek, 25 czerwca odwiedził Podlasie, w tym powiat siemiatycki. W Siemiatyczach spotkał się z mieszkańcami, samorządowcami, odwiedził szpital ze szczególnym uwzględnieniem trwającej rozbudowy.

Park rzeźb w centrum Łochowa
Dodano: 2020-06-25Zdjęć w galerii 25

Artyści z różnych stron Polski przyjechali do Łochowa na szósty już plener rzeźbiarsko-malarski. Rzeźby inspirowane mitologią słowiańską, kapliczki słupowe i mural na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej powstają na terenie niedawno otwartego parku Dębinka.

Msza Święta w intencji beatyfikacji...
Dodano: 2020-06-25Zdjęć w galerii 11

Wierni parafii katedralnej modlili się 25 czerwca o prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego.