Marek Chcialowski

Od 1 lipca na terenie Wilgi stacjonować będzie podstawowy zespół ratownictwa medycznego, który obszarem działania obejmie nadwiślańskie gminy Wilga i Maciejowice. Będzie to czwarty zespół ratownictwa medycznego na terenie powiatu garwolińskiego, ale jedyny pozostający w gotowości tylko przez 12 godzin na dobę.

Stanisław Kostyra

Rozpoczęły się prace przy budowie drogi ekspresowej S17 na 12,5- kilometrowym odcinku przebiegającym przez gminę Trojanów. Wybudowanych zostanie tam między innymi siedem wiaduktów, a obecnie trwają prace przy budowie obwodnicy Trojanowa.

DRELOW

Pół tysiąca osób przybyło do Drelowa na widowisko poetycko - muzyczne „Wypłyń na Głębię” w wykonaniu Zespołu Artystycznego Nadzieja z Kocka.

dzien swietosci zycia

W ramach dekanalnych obchodów Dnia Świętości Życia, 25 marca w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego odprawiona została Msza św., w czasie której kilkadziesiąt osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie odbył się V Różańcowy Marsz Świętości Życia.

Grazyna Kulik

„Osoby z autyzmem są wśród nas, ale to my musimy do nich wyjść. One tego nie zrobią” – mówi Grażyna Kulik, prezes Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” i zaprasza na wydarzenia, które Stowarzyszenie przygotowuje z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.

Alina Lubian

Pilawski samorząd realizuje ciekawy, 3-etapowy projekt, który dedykowany jest dzieciom, młodzieży oraz starszym, i zawiera elementy ochrony środowiska, rekreacji i sportu. Niedawno przekazany został do użytku drugi już element tego projektu, a mianowicie kolorowy plac zabaw dla dzieci, który zrealizowano ze wsparciem środkami ministerstwa sportu.

Rok Kosciuszki

W Maciejowicach od lat kultywowane są tradycje związane z Tadeuszem Kościuszką i Bitwą Maciejowicką, ale w tym roku będą to szczególne, międzynarodowe uroczystości, nad którymi patronat prawdopodobnie obejmie prezydent RP Andrzej Duda i być może Głowa Państwa będzie honorowym gościem w nadwiślańskiej gminie.

Lidia Sopel-Sereja

W partnerstwie z Caritas Diecezji Siedleckiej, samorząd miasta Łaskarzewa zamierza zorganizować z prawdziwego zdarzenia klub malucha. Placówka jakiej nie ma w okolicy powstanie do końca tego roku i będzie miejscem spotkań mam i dzieci do lat trzech.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Rząd przyjął niedawno projekt ustawy o spółdzielniach rolników. Nowa ustawa daje możliwość zrzeszania się wszystkim rolnikom, a nawet osobom, które nie prowadzą działalności rolnej, zaznacza minister. Spółdzielnie mają prowadzić działalność gospodarczą na rzecz swoich członków w poszczególnych obszarach, dodaje szef resortu rolnictwa. - Przewidywane są ulgi w podatku dochodowym, w podatku od spadków i darowizn, a także w podatku od nieruchomości Stąd wymagana notyfikacja Komisji Europejskiej. Minister Krzysztof Jurgiel powiedział, że na razie rząd nie planuje zmieniać prawa spółdzielczego.