• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

ewangelizatorzy

Blisko 900 ewangelizatorów przez kilka dni odwiedziło polskie i zagraniczne miasta. Posłani odpowiedzieli na wezwanie papieża Franciszka i kościoła w Polsce „Idźcie i Głoście”. Ewangelizatorzy 20 lipca wyruszyli z Puław do wcześniej wylosowanych miast i wędrowali bez pieniędzy jedzenia, telefonów i dachu nad głową.

Ptaszki

Kilkuosobowa grupa młodzieży z Chin, Meksyku, Korei Południowej i Hiszpanii przebywała w Domu Pomocy Społecznej z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach, koło Mordów. Zagraniczni goście przez 2 tygodnie w ramach wolontariatu pomagali pensjonariuszom w ich codziennych czynnościach.

ks Dariusz Czajka

W parafiach w całej naszej diecezji trwają przygotowania do 37. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Dzieje się tak również w parafiach w Łukowie, gdzie już w niedzielę 30 lipca ruszają zapisy na pielgrzymkę.

droga

W nadwiślańskiej gminie Maciejowice realizowanych jest każdego roku wiele inwestycji liniowych i kubaturowych. Tegoroczne przedsięwzięcia, to między innymi wykonywany w szybkim tempie drugi etap wodociągowania gminy oraz dobiegająca końca rozbudowa przedszkola.

Lidia Sopel Sereja

Siatka ogrodzeniowa i dekle hydrantowe dostają przysłowiowych nóg, trzy kamery monitoringu miejskiego zerwane, place zabaw zdewastowane, a na rondzie im. ks. Popiełuszki odbywają się nocne wyścigi samochodowe z piskiem opon. To tylko niektóre akty chuligańskich zachowań, które miały miejsce w ostatnim czasie w Łaskarzewie.

Prochenki

25 lipca w Próchenkach koło Olszanki w powiecie łosickim zostały odsłonięte tablice upamiętniające Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II Wojny Światowej. Dwie tablice znajdują się w lesie w miejscu rozstrzelania i pochówku Żydów.

Wieslaw Gaska

Za ponad ćwierć miliona złotych zrealizowano w gminie Borowie dwa projekty związane z edukacją ekologiczną. Jeden z nich jest kolejnym etapem budowy ścieżki ekologicznej obok zrekultywowanego wysypiska odpadów komunalnych, natomiast drugi, to baza ekologiczno- edukacyjna z ciekawymi elementami.

Andrzej Dziewulski

Nowy komendant miejskiej policji w Siedlcach, podinspektor Andrzej Dziewulski byłe we środę (26 lipca) gościem Marcina Jabłkowskiego w dzisiejszym wydaniu audycji O tym Się Mówi. Tematem rozmowy była dotychczasowa kariera nowego komendanta i pierwsze wrażenia po objęciu nowego stanowiska.

burmistrz Dariusz Szustek

80 tysięcy złotych trafiło do Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie na umeblowanie nowo powstałego skrzydła szkoły. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Niewykluczone, że nowe skrzydło „Czwórki” odwiedzi wkrótce minister edukacji Anna Zalewska.