Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie odnosił się do zarzutów opozycji i części mieszkańców miasta dotyczących gospodarowania pieniędzmi samorządu. Podkreślił, że inwestycje, jakie miasto wykonuje i planuje wykonać były wskazywane w jego programie wyborczym.

Marek Chcialowski

522 uczniów z pięciu szkół zawodowych prowadzonych przez powiat garwoliński weźmie udział w projekcie „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, na realizację którego powiat otrzymał ponad 3,8 mln zł. Łącznie na trzy projekty realizowane w tej perspektywie unijnej, na kształcenie zawodowe powiat pozyska ponad 6 mln zł.

Jerzy Jaron

Priorytetem inwestycyjnym samorządu gminy Miastów Kościelny jest w tym roku kontynuacja rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej. Oprócz tego realizowane są obecnie przedsięwzięcia związane z poprawą infrastruktury drogowej.

Magdalena Daniel

Liderka ugrupowania Nowoczesna, radna siedleckiej Rady Miasta i kandydat na Prezydenta Miasta w tegorocznych wyborach była gościem Marcina Jabłkowskiego w porannej audycji O Tym Się Mówi. Rozmówczyni Radia Podlasie zapewniła, że nie ma podziału pomiędzy ugrupowaniami opozycyjnymi, jeżeli chodzi o start w jesiennej elekcji.

Wieslaw Gaska

Tegorocznym priorytetem inwestycyjnym w gminie Borowie jest kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej. Zadania te zostaną zakończone w miejscowościach Wilchta, Słup Pierwszy i Słup Drugi oraz rozpoczęte kanalizowanie wsi Laliny i Iwowe. W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono prawie 4,5 mln zł. W czterech innych miejscowościach też będą realizowane zadania w tym zakresie, ale to nie koniec.

Cezary Tudek

Józef Zając, zmarły w połowie lutego emerytowany skarbnik powiatu garwolińskiego będzie wyróżniony tytułem „Honorowy Obywatel Miasta Garwolina”. Z wnioskiem o nadanie tej godności mieszkańcowi gminy Garwolin wystąpiła grupa mieszkańców miasta. Będzie to czwarty honorowy obywatel miasta od czasu ustanowienia tego tytułu.

Marcin Kolodziejczyk

Tylko w trzech miejscowościach gminy Garwolin realizowane są inwestycje wodno- ściekowe wartości ponad 25 mln zł. Oprócz tego w budżecie zaplanowano wiele innych zadań związanych z poprawą infrastruktury sportowej, drogowej, kulturalnej i innych.

Mistrzostwa powiatu w szachach

Pierwsze Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Szybkich pod patronatem Starosty Bialskiego i Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski odbyły się 15 kwietnia w Międzyrzecu.

Mieszkancy protestuja

Ostatnio informowaliśmy o proteście mieszkańców ul. Wyszkowskiej w Łochowie, którzy sprzeciwiają się budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK- 62 w Łochowie. Teraz wracamy do Łochowa, by przypomnieć sprawę protestu mieszkańców tak zwanego „starego Łochowa” i okolicznych wsi, którzy sprzeciwiają się budowie obwodnicy, mającej przebiegać tuż przed ich domami.