Lidia Sopel Sereja

W grodzie nad Promnikiem rodzi się coraz więcej dzieci, dlatego pojawił się pomysł o utworzeniu w miejskim przedszkolu dodatkowego oddziału dla dwulatków, a rada pedagogiczna przedszkola postanowiła nawet poświęcić pokój nauczycielski na ten cel. Niebawem w mieście będzie żłobek, przedszkole i... klub malucha.

Dariusz Szustek:

Tematy podwyżek cen wody i ścieków, sytuacja szpitala powiatowego w Łukowie oraz reforma oświaty zostały poruszone w czwartkowej audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

Jacek Hura

Gmina Janów Podlaski jest w trakcie opracowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023. Z tej okazji władze samorządu przeprowadziły spotkania konsultacyjne.

Wojciech Kudelski

Wprowadzanie reformy oświaty, zadłużenie miasta i plany przyłączenia okolicznej gminy do Siedlec były głównymi tematami dzisiejszej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był Prezydent Wojciech Kudelski.

Bozena Kwiatkowska

Dwa konsorcja wygrały przetargi na realizację zadań inwestycyjnych w gminie Parysów, które polegać będą na termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej. Wartość projektu, to niespełna 2,4 mln zł, a termin realizacji jeszcze w tym roku. Ruszyły też przygotowania do inwestycji liniowej w centrum stolicy gminy.

Dariusz Szustek

25 kwietnia w Łukowie odbyła się sesja Rady Miasta. Jej głównym punktem była dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie nowych cen taryf za wodę i ścieki. Ostatecznie uchwała została przyjęta, co oznacza wprowadzenie wyższych stawek. Zdaniem burmistrza Dariusza Szustka są to „kosmetyczne podwyżki”.

Przeglad Piesni Wielkanocnych

II Przegląd Pieśni Wielkanocnych i o Papieżu Janie Pawle II odbył się w niedzielę, 23 kwietnia w kościele parafialnym w Turowie. Wystąpiło kilkanaście zespołów ludowych.

Kaplica Milosierdzia

W niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie biskup siedlecki Kazimierz Gurda poświęcił kaplicę Miłosierdzia Bożego. Będzie ona przypominać całej parafii prawdę o Bożym Miłosierdziu.

Wiosna Gitarowa

Ponad 30 uczniów z 12 szkół muzycznych z województwa lubelskiego i mazowieckiego m.in. ze Szczebrzeszyna, Kraśnika, Lublina, Lubartowa i Puław wystąpiło w II Podlaskiej Wiośnie Gitarowej, która odbyła się w minioną sobotę 22 kwietnia w Szkole Muzycznej w Międzyrzecu Podlaskim.