OSP

23 stycznia w Wólce Komarowskiej koło Komarówki Podlaskiej powstała nowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie założycielskie odbyło się w budynku byłej szkoły, która stała się siedzibą druhów strażaków.

Albina Lubian

Wśród wielu zaplanowanych do realizacji na ten rok inwestycji, samorząd miasta i gminy Pilawa wybuduje świetlicę wiejską w Łucznicy. Wartość kosztorysowa zadania, to około milion złotych, ale gmina zamierza pozyskać na ten cel wsparcie finansowe z budżetu Unii Europejskiej.

Marcin Jozwik

Na drogach powiatu łukowskiego pojawiło się nowe BMW. To nieoznakowany radiowóz wyposażony w nowoczesny wideorejestrator. Zdaniem komentujących: „dojenie kierowców nadal ma trwać w najlepsze”. Policja uważa inaczej. Chodzi o to, aby kierowcy zwolnili. Tylko w ubiegłym roku zatrzymano blisko 6 tysięcy osób, które nie liczyły się z ograniczeniami prędkości.

Kazimierz Hawryluk

Wójt gminy Stara Kornica był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła konfliktu pomiędzy radą gminy, a wójtem i wynikających z takiego stanu rzeczy trudnościach inwestycyjnych.

Stop cyberprzemocy

Eksperci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawiali z młodzieżą o przestępczości w sieci. Konferencja „Stop cyberprzemocy” odbyła się we wtorek, 23 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

ASF

Alarm jest, ale na razie nie ma tragedii- przekonuje Powiatowy Inspektor Weterynarii w Garwolinie. Po znaleziskach padłych dzików w powiatach łukowskim i otwockim, powiat garwoliński wszedł w strefę bezpośredniego zagrożenia afrykańskiego pomoru świń. Żółta strefa ochronna ogłoszona będzie w gminach Wilga, Pilawa, Parysów, miasto i gmina Garwolin.

Dariusz Banasik

Dariusz Banasik - trener Pogoni Siedlce.

STANISLAW JOZWIK

W wodzie płynącej w wodociągu gminy Wohyń wykryto bakterie coli. Trwają procedury naprawcze i chlorowanie wody. - Jestem wójtem od dwudziestu lat, i w tym czasie nigdy nie było problemu z tym wodociągiem- dziwi się wójt, Stanisław Jóźwik.

herody

Mieszkańcy gminy Perlejewo – urzędnicy i rolnicy, od prawie 10 lat wspólnie kolędują. Jednym z aktorów w wystawianych przez grupę „Herodach” jest wójt gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski, który wciela się w postać Heroda. Wśród kolędników jest też przewodniczący rady gminy i przewodniczący rady parafialnej. Grupa jest liczna, a grane scenki uzupełnia chór gminno-parafialny.