Andrzej Stelmach

Ma przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia i być wsparciem dla samorządów oraz lokalnego rynku. W Łosicach od niedawna funkcjonuje spółdzielnia socjalna „Łosiczanka”. 10 osobowa grupa ludzi jest w stanie wykonać np. podstawowe prace budowlano-wykończeniowe czy brukarskie.

Piotr Pludowski

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że nie zależy mu na konflikcie ze swoim poprzednikiem. Zaznaczył jednocześnie, że sprawy, o których mówił ostatnio publicznie należy nazywać po imieniu i wyjaśniać.

SUBWENCJA

Subwencja oświatowa budżetu państwa nie pokrywa faktycznych kosztów funkcjonowania placówek oświatowych, dlatego gminy muszą dokładać do oświaty ze środków własnych. W powiecie garwolińskim do każdej złotówki z subwencji oświatowej, gminy dopłacają w granicach pięćdziesięciu groszy.

PRZEGLAD

20 stycznia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się XX Przegląd Zespołów Kolędniczych. Na scenie sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury kolędy i pastorałki zaśpiewały schole i chóry parafialne, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Podlasia oraz Dominika i Wiktoria Bułhak.

Aleksandra i Karol

Aleksandra i Karol Lewandowscy są blogerami podróżniczymi. Kilka lat temu zakupili starego busa. Wyremontowali go i udali się nim w podróż po Europie.

BEATA RULAK-FRYC

Dwa z nich to inwestycje proekologiczne, które polegają na wymianie pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródło ogrzewania oraz usuwanie wyrobów zawierających azbest z pokryć dachowych. Ponadto około 135 osób przeszkolonych zostanie w zakresie korzystania z Internetu.

Bozena Kwiatkowska

Prawie dziesięć lat temu gmina Parysów zaciągnęła w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pożyczkę z możliwością częściowego umorzenia. Były to 2,2 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków. Teraz pół miliona umorzenia gmina postanowiła przeznaczyć na budowę i rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

Piotr Kazimierski

Wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski w rozmowie z Radiem Podlasie bronił myśliwych atakowanych przez różne organizacje ekologiczne pod pretekstem zbyt dużego odstrzału dzików. Samorządowiec – myśliwy przekonywał, że odstrzał dokonywany co roku jest konieczny do zachowania równowagi w przyrodzie.

JAK

Zespól Piosenki Poetyckiej JAK z Przeworska, którego liderem jest pochodzący z Łukowa Gabriel Manowiec, wystąpił w sobotni wieczór w Łukowskim Ośrodku Kultury. Publiczność miała okazję posłuchać tekstów i melodii, które były mieszanką bluesa, reggae, swingu i jazzu.