Dariusz Szustek

Nad zalewem Zimna Woda w Łukowie trwają ostatnie prace przed otwarciem sezonu. Zaplanowano je na 1 lipca. Burmistrz Dariusz Szustek zapewnia, że do 1 lipca wszystko będzie gotowe. Będzie można spacerować wokół zalewu, korzystać z mola oraz plaży i kąpieliska. Niestety jest jeden problem. Aura sprawia, że nagromadzona już woda w zalewie wyparowuje i jest jej mało: - Czekamy z utęsknieniem na deszcze, żeby poziom wody w zalewie się podniósł – mówi burmistrz:

szpital losice

Jednym z punktów obrad sesji każdego samorządu jest przedstawienie obecnej sytuacji podlegających mu jednostek. We wtorek, 12 czerwca radni powiatu łosickiego zapoznali się z informacjami o bieżącym stanie SP ZOZ w Łosicach.

DEBATA

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogą czuć się bezpiecznie, chociaż jest jeszcze wiele do zrobienia, aby poziom poczucia bezpieczeństwa w dalszym ciągu podnosić. Za satysfakcjonujące uznano współdziałanie z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom, a sukcesem jest z pewnością aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń i Moja Komenda.

Mariusz Filipiuk

Kampania wyborcza jeszcze nie rozpoczęta, ale poszczególne partie polityczne i organizacje społeczne już do niej przygotowane. Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że PSL w powiecie też jest gotowe.

Bobinski

Barbara i Bogdan Bobińscy z Ostromęczyna w gminie Platerów zajęli pierwsze miejsce w etapie regionalnym XVI Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Jagodne

Dziennikarze zmierzą się w powożeniu. Media Driving Cup czyli Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi odbędą się po raz piąty w najbliższą niedzielę 17 czerwca w Jagodnem w gminie Kotuń. Oprócz zmagań dziennikarzy mediów ogólnopolskich i regionalnych na specjalny torze, organizator imprezy - miejscowy Klub Jeździecki, przygotował inne atrakcje.

Jerzy Mirecki

Musical ,,Dzieci Powstania 44” wystawiono ponad 80 razy. Występują w nim aktorzy i tancerze Alternatywnego Teatru Tańca oraz Studia Musicalowego LUZ. Wystawienie musicalu w środę 13 czerwca było wyjątkowe. Poprzedziło je pełne wzruszeń spotkanie z Jerzym Mireckim, które prowadził dziennikarz Radia Podlasie Andrzej Ilczuk.

konferencja

Sposób prowadzenia przez Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego Jarosława Puściona sesji Rady Powiatu Sokołowskiego – taki był temat zorganizowanej 12 czerwca przez senatora Waldemara Kraskę konferencji prasowej. Spotkanie odbyło się w biurze senatorskim Waldemara Kraski w Sokołowie Podlaskim, a oprócz parlamentarzysty uczestniczyli w nim również radni powiatowi Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił lepszą, niż ostatnio, współpracę z łukowskim starostwem powiatowym. Za przykład podał rozmowy dotyczące budowy lądowiska dla helikopterów medycznych przy szpitalu powiatowym.