osrodek zdrowia

6 listopada Rada Gminy Kąkolewnica wyraziła zgodę na dzierżawę Gminnego Ośrodka Zdrowia bez przetargu na 10 lat. 13 radnych głosowało „za”. Dwóch radnych obecnych na sesji Grzegorz Gałecki i Wacław Sójka nie uczestniczyło w głosowaniu.

Henryk Brodowski

O powstającym na terenie gminy Centrum Handlowym, lokalnych inwestycjach, walce z ASF i marzeniach o własnym domu opieki społecznej mówił w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim Henryk Brodowski. Wójt gminy Siedlce był gościem audycji O tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie.

sterylizacja

Od kilku lat w Siemiatyczach działa Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt „Psiemiatycze”. Ważna działalność stowarzyszenia, która jednak wywołuje wiele emocji i nieraz różnych komentarzy to sterylizacja i kastracja zwierząt. Stowarzyszenie opiera się na pracy wolontariuszy, którzy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia. Wolontariusze nie mają wątpliwości, że korzyści ze sterylizacji psów i kotów maja zarówno zwierzęta, jak i ludzie.

Marcin Duszek

Marcin Duszek, poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim zmian w ordynacji wyborczej, a także ruchów antyszczepionkowych.

Waldemar Jaron

W parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie odsłonięto i poświęcono tablicę dedykowaną ks. dr Kazimierzowi Pieniążkowi, pochodzącemu z Chęcin w gminie Górzno Słudze Bożemu, w 110- rocznicę urodzin.

Dariusz Szustek

Bulwar nad Krzną – ma to być jedna z głównych przyszłorocznych inwestycji. Już kilka tygodni temu zapowiedział to oficjalnie burmistrz Dariusz Szustek. Okazuje się jednak, że pojawiły się problemy i pytanie: czy ścieżka rowerowa jest drogą publiczną? Od odpowiedzi zależy, czy bulwar powstanie czy też nie.

stypendysci

Jedenaścioro spośród ponad czterech tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński zostało uhonorowanych stypendiami naukowymi ufundowanymi przez Zarząd Powiatu. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 3 listopada. Wypowiedzi uczestników spotkania zebrał Waldemar Jaroń.

Janusz Koziol

Na temat sytuacji szpitala powiatowego w Łukowie mówił w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim starosta łukowski Janusz Kozioł. Gość audycji O Tym Się Mówi odpowiadał na pytania dotyczące przyczyn zmiany dyrektora placówki i planów na przyszłość.

Krzysztof Zochowski

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie wdraża program naprawczy. Podjęte działania mają naprawić nie tylko sytuację finansową placówki, ale też podnieść poziom leczenia pacjentów. Za kilkanaście milionów środków pozyskanych z zewnątrz przeprowadzone zostaną duże inwestycje. Rozpoczęto już świadczenia usług z zakresu fizjoterapii, dobiega końca drugi etap informatyzacji, powstaną dwa nowe oddziały szpitalne, i zakupiony sprzęt dla SOR. To jednak nie wszystko. O programie naprawczym garwolińskiej placówki leczniczej Waldemar Jaroń i dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski.