Siatkowka Huragan

Siatkarze drugoligowego Huraganu Międzyrzec Podlaski przegrali we własnej hali z UKS Centrum Augustów 2:3.

Wieslaw Mazurek

Elżbieta Pieśko przewodniczącą rady gminy Radzyń Podlaski. Wiceprzewodniczący też z opozycji. Komentarz wójta: Rada jest niekompetentna

Olszanka

W czwartek 22 listopada w Olszance odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy. Obrady rozpoczął Danek Januszewski - najstarszy radny obecnej kadencji. Radni po odebraniu zaświadczenia na radnego złożyli ślubowanie. Następnie w tajnym głosowaniu wybrali Przewodniczącego Rady Gminy.

Mariusz Majczyna

Podczas I sesji Rady Gminy Kąkolewnica radni złożyli ślubowanie. Wybrali też przewodniczącego, którym został Mariusz Majczyna.

Anna Mroz

23 listopada na inauguracyjnej sesji Rady Gminy Kąkolewnica Anna Mróz złożyła ślubowanie. - To początek ważnej i trudnej drogi, której celem będzie realizacja działań na rzecz lokalnej społeczności. Chcę we współpracy z radą, sołtysami i mieszkańcami realizować te działania, które są najbardziej potrzebne. Również będę współpracować z samorządem powiatowym, wojewódzkim i Urzędem Marszałkowskim - mówiła w swoim pierwszym wystąpieniu nowo wybrana Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz.

GRAZYNA MICHALAK

W niedzielę, 25 listopada w parafii pw. Trójcy Św. w Terespolu rozpoczną się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Podczas ośmiodniowych misji homilie będą głosić ojcowie oblaci - o. Sebastian Wiśniewski i o. Jarosław Kędzia.

audycja rolnicza

Minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w posiedzeniu rady ministrów rolnictwa Unii Europejskiej, której głównymi tematami były: sytuacja na rynkach rolnych oraz finansowanie przyszłej polityki rolnej. Omawiając sytuację na rynkach rolnych polski minister podkreślił, że obecny rok był bardzo trudny dla polskich rolników z powodu wystąpienia suszy. Dotknęła ona nie tylko producentów roślin, ale także gospodarstwa zajmujące się produkcją zwierzęcą. Skierowana pomoc dla rolników pochodzi m.in. z instrumentu pomocy państwa, w tym pomocy de minimis.

LUKASZ BOGUSZ

Łukasz Bogusz złożył ślubowanie podczas inauguracyjnej sesji rady miejskiej. Tym samym zastąpił na stanowisku Mirosławę Miszkurka, która pełniła funkcję włodarza gminy przez minione dziewięć lat. Przewodniczącym rady wybrano Daniela Kocielnika.

Slawomir Skwarek

Sławomir Skwarek, dotychczasowy wójt gminy Adamów, od minionej środy jest radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ale jak wiadomo, ma on też możliwość zostania posłem. Czy przeniesie się na Wiejską?