wolontariat

Od początku tego roku szkolnego prawo oświatowe wprowadziło nowy zapis, który umożliwia samorządowi uczniowskiemu, w porozumieniu z dyrekcją szkoły, podejmowanie działań z zakresu wolontariatu. W jego ramach, w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem prowadzonych jest wiele akcji.Więcej w relacji Waldemara Jaronia

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 8 grudnia

Będzie kolejna specustawa w sprawie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.. Chodzi głównie o dodatkowe możliwości zwalczania wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Propozycje przygotował resort rolnictwa i rozwoju wsi.

Finał Szlachetnej Paczki w Międzyrzecu

W tym roku w ramach akcji „Szlachetna Paczka” w Międzyrzecu Podlaskim i okolicy miasta paczki otrzymały 42 potrzebujące rodziny.

Waldemar Kraska

Na temat rekonstrukcji Rządu, pozycji Ministra Obrony Narodowej, prezydenckich projektów reformy sądownictwa i sytuacji sokołowskiej ochrony zrowia mówił poniedziałkowy gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Senator Waldemar Kraska (PiS) tłumaczył między innymi powody zmiany na stanowisku premiera.

ksiazka o Radzyniu Podlaskim

Dominika Leszczyńska dzięki półrocznemu stypendium twórczemu z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pracuje nad kolejną książką. Będzie to reportaż historyczny opowiadający o Radzyniu sprzed kilkudziesięciu lat, który powstaje w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców.

Janusz Koziol

Wracamy do tematu dotyczącego sytuacji w łukowskim szpitalu. Po tym, jak Zarząd Powiatu odwołał dyrektora Władysława Kobielskiego, przed nową dyrekcją postanowiono nowe zadania. Jak mówi nam starosta Janusz Kozioł, teraz najważniejsze jest poznanie faktycznej sytuacji finansowej szpitala. Według słów starosty, do tej pory takiej rzetelnej informacji nie było.

Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa toczyła się wokół tematów zmian w prawie wyborczym, a także zakazu handlu w niedziele.

Jerzy Jaron

Samorząd gminy Miastków Kościelny stawia na inwestycje proekologiczne, oświatowe i drogowe, na realizację których zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu ponad 5,3 mln zł. Między innymi kontynuowana będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kanalizacji w niektórych miejscowościach, przeniesione zostanie przedszkole do nowej siedziby i utworzony żłobek. O zamierzeniach inwestycyjnych i źródłach ich finansowania, z wójtem gminy Jerzym Jaroniem rozmawia Waldemar Jaroń.

jarmark

Ponad 30 wystawców przybyło na Międzyrzecki Jarmark Świąteczny, który odbył się 10 grudnia na Placu Jana Pawła II. Jarmark cieszył się dużym zainteresowaniem. Ogrzewany namiot był wypełniony po brzegi. Można było kupić ozdoby choinkowe, upominki świąteczne, ceramikę artystyczną i świąteczne przysmaki.