BOGUSLAW BRONIEWICZ

Przewodniczący bialskiej Rady Miasta i lider stowarzyszenia Biała Samorządowa Bogusław Broniewicz w rozmowie z Radiem Podlasie komentował przegłosowany ostatnio budżet samorządowy. Zapewnił także, że inwestycje na lotnisku nie zostaną zarzucone.

Daniel Milewski

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Milewski w rozmowie z Radiem Podlasie komentował ostatnie wydarzenia na krajowej scenie polityczno – medialnej. Odniósł się do nowego ugrupowania Roberta Biedronia i ataku na dziennikarkę Magdalenę Ogórek.

BURMISTRZ

Prawie milion złotych kosztować będzie przebudowa zabytkowego dworku w Żelechowie i stanie się to jeszcze w tym roku. Po gruntownej renowacji, w obiekcie mieścić się będzie Izba Pamięci Ziemi Żelechowskiej, ale muzeum czynne będzie jedynie doraźnie.

Ferie w Olszance

Pierwszy tydzień ferii dzieci z gminy Olszanka mogły spędzić w bibliotece. Po raz kolejny placówka przygotowała ciekawy program zajęć. Każdy dzień to pozyskanie nowych umiejętności i wspólne przygotowanie posiłków. Codziennie w zajęciach uczestniczyło ok. 16 osób w wieku od 6 do 12 lat.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział działania mające na celu poprawę systemu odbioru odpadów z terenu samorządu. Henryk Brodowski przyznał, że stawka musiała wzrosnąć, ale trzeba też sprawdzić, ile naprawdę mieszkańców mają poszczególne gospodarstwa domowe.

Dobra Wola w Serpelicach

W jednym z ośrodków wypoczynkowych w Serpelicach odbywa się dwutygodniowe wyjątkowe zimowisko. Bierze w nim udział 13 - tu podopiecznych Stowarzyszenia Dobra Wola, które ma swoją siedzibę w Nowej Iwicznej pod Warszawą.

Ferie w Mordach

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach pojawiła się we wtorek, 5 lutego straż pożarna i policja. Służby zostały zaproszone na zajęcia feryjne.

Bal Kola Przyjaciol w Olszycu

120 osób wzięło udział w balu Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Tegoroczna zabawa karnawałowa miała miejsce, 26 stycznia w Olszycu, a jej gospodarzem było Koło Przyjaciół z Domanic. Bal zgromadził słuchaczy, przedstawicieli oddziałów Koła Przyjaciół oraz sympatyków rozgłośni.

Miroslaw Kolodziejczyk

Kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, piesi natomiast nie zawsze są uważni podczas przechodzenia przez jezdnię w miejscach oznakowanych. O tragedię wówczas nietrudno. Kilkanaście dni temu doszło w Garwolinie do wypadku, gdzie śmierć poniosła piesza, niecałe dwa lata temu w tym samym miejscu podobne nieszczęście.