CZEMIERNIKI

Kolejne pęknięcia ścian zabytkowego kościoła w Czemiernikach w powiecie radzyńskim. Na drodze powiatowej przebiegającej obok wprowadzono ograniczenie prędkości do trzydziestu kilometrów, bo natężony ruch ciężarowy, wywołujący drgania, jest powodem uszkodzeń. Jak mówi proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Czemiernikach ksiądz Jerzy Latawiec, pęknięcia nie są świeżym problemem, zdarzały się już wcześniej.

UROCZYSKO BARAN

W Uroczysku Baran zwanym Małym Katyniem w Kąkolewnicy rozpoczęły się prace poszukiwawczo - ekshumacyjne. Historia tego miejsca nie została do końca odkryta

burmistrz Dariusz Szustek

Samorząd Łukowa „przejął” Niepubliczne Przedszkole Katolickie. Przeniesione ono zostało do Szkoły Podstawowej nr 5. Tym samym powiększono liczbę oddziałów przedszkolnych, które od kilku już lat działają w „Piątce”.

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod red. Andrzeja Ilczuka z 14 lipca 2017 r.

Marek Chcialowski

Kondycja garwolińskiego PKS-u nie jest najgorsza, chociaż według organu właścicielskiego mogłaby być lepsza. Od marca sytuacja finansowa spółki nie ulegała pogorszeniu i notowany jest nawet dodatni wynik finansowy. O dniu dzisiejszym i najbliższej przyszłości samorządowego przewoźnika, ze starostą Markiem Chciałowskim rozmawia Waldemar Jaroń.

Waldemar Sabak

„Otwórz oczy - zareaguj na przemoc”, to nazwa projektu profilaktycznego, realizowanego w wakacje przez gminę Górzno. Jest on skierowany do uczniów wszystkich szkół prowadzonych przez samorząd, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci dotyczącej problematyki przemocy oraz wskazanie różnych możliwości radzenia sobie z takimi aktami. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta Waldemara Sabaka.

utwor

Siedzibę naszej rozgłośni odwiedził 19 lipca zespół ludowy „Dobrynianki” z gminy Zalesie w powiecie bialskim. Goście po wspólnej modlitwie na antenie radia przygotowali dla całej rozgłośni niespodziankę. Zespół wykonał specjalnie dla Jubilatów utwór pt.: "Bywają w życiu dni".

ASF

Ognisko wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) pojawiło się na terenie gminy Kąkolewnica w miejscowości Wygnanka. Zostało zutylizowanych 31 świń.

TROJANOW

Gmina Trojanów nabrała inwestycyjnego przyspieszenia, a to dzięki pozyskiwanym co jakiś czas środkom zewnętrznym na realizację zadań na przykład drogowych czy oświatowych. Nie bez znaczenia jest tu wsparcie ministra Henryka Kowalczyka, który z tych stron pochodzi i pomaga w rozwoju gminy.