przedszkolaki

Koniec roku szkolnego to czas, gdy dzieci żegnają swoje klasy, szkoły, przedszkola, by od września rozpocząć naukę w nowych placówkach.

Marianna Dziubak

Zmarła pani Marianna Dziubak z Woli Żelechowskiej, najstarsza mieszkanka gminy Żelechów i jedna z dwóch najstarszych w powiecie garwolińskim. W październiku obchodziłaby 107. urodziny. Była wyjątkowo skromną i pogodną osobą.

strazacy

Strażacy z miejscowości Popławy-Rogale od pół wieku służą mieszkańcom. W minioną niedzielę 25 czerwca odbyły się uroczystości związane z jubileuszem połączone z poświęceniem i przekazaniem nowego sztandaru.

burmistrz Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek zapowiadał podczas otwarcia letniej pływalni, że teraz czas na budowę bulwaru nad Krzną. Projekt i kosztorys już są. Trwa proces wywłaszczania terenu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, bulwar mógłby powstać już w przyszłym roku.

Marek Chcialowski

Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, które ogłoszone zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną pokazują, że uczniowie gimnazjów prowadzonych przez powiat garwoliński dużo lepiej rozwiązali zadania niż średnia powiatowa, wojewódzka, a nawet krajowa. Z niektórych przedmiotów różnice sięgają nawet kilkunastu punktów procentowych.

Stanislaw Kostyra

Niemal 350 tys. zł z rezerwy państwa otrzymał samorząd gminy Trojanów na rozbudowę szkoły podstawowej w Korytnicy, a konkretnie na dokończenie stołówki i wyposażenie w niezbędny sprzęt. Po zakończeniu inwestycji z posiłków przyrządzanych w świetlicy korzystać będzie około 100 uczniów. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem gminy Trojanów Stanisławem Kostyrą.

Marek Chcialowski

Kilkunastu nauczycielom szkół prowadzonych przez powiat garwoliński ograniczony zostanie z początkiem nowego roku szkolnego wymiar zatrudnienia, z kilkoma rozwiązano stosunek pracy, a kilku przebywać będzie na urlopie dla podratowania zdrowia. Tak przedstawia się sytuacja ruchów kadrowych na początku wakacji. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Markiem Chciałowskim - starostą powiatu garwolińskiego.

Borowie

Niemal 250 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymał samorząd gminy Borowie na dwa projekty związane z edukacją ekologiczną. Otrzymana kwota stanowi aż 90% wartości tych zadań, z których jedno jest wyjątkowym i dotyczy wiedzy o pszczelarstwie

Stanislaw Zmijan

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Żmijan był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa skupiła się na dwóch tematach – walce z ASF i zapowiedzi doprowadzenia autostrady A2 do Białej Podlaskiej.