Przemysław Wereszczynski

Łukowscy radni debatowali nad uchwałą zmieniająca część planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Temat wydaje się niezbyt ciekawy. Ale na sesji wywołał duże emocje. Była mowa o tym, że dość w Łukowie supermarketów, że plan przewiduje za mało miejsc parkingowych oraz o tym, że wyborcy wymagają do radnych rozsądku.

Ewa Rybicka _Sicińska

Łukowscy radni debatowali nad uchwałą zmieniająca część planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Temat wydaje się niezbyt ciekawy. Ale na sesji wywołał duże emocje. Była mowa o tym, że dość w Łukowie supermarketów, że plan przewiduje za mało miejsc parkingowych oraz o tym, że wyborcy wymagają do radnych rozsądku.

Policjant zawsze na służbie

Będąc na zwolnieniu chorobowym, policjant z garwolińskiej komendy przyczynił się do odzyskania skradzionego ciągnika rolniczego, który powrócił do właściciela. - Bez względu na okoliczności, zawsze będę widział krzywdę ludzką- mówi funkcjonariusz. - Taka postawa zasługuje na uznanie i podziękowanie dla policjanta- zaznacza komendant powiatowa policji w Garwolinie.

bp Sawczuk w Kolembrodach

2 lipca wielu parafian i gości uczestniczyło w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolembrodach. Sumie odpustowej przewodniczył bp Piotr Sawczuk. Podczas Eucharystii Ksiądz Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 17 parafian. W homilii bp Sawczuk zwrócił się do młodzieży by stawała w obronie chrześcijańskich wartości.

90 lat OSP Wygnanka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wygnance koło Kąkolewnicy ma 90 lat. Uroczystości jubileuszowe połączone z oficjalnym przekazaniem i poświęceniem nowego samochodu odbyły się 2 lipca. Rozpoczęły się od Mszy św. polowej.

Kiermasz w Kolembrodach

XI Regionalny Kiermasz Sztuki Ludowej w Kolembrodach odbył się w minioną niedzielę (2 lipca).

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka z 30 czerwca

Szef Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach Krzysztof Niemczuk wskazuje, że mamy obecnie do czynienia z kolejną falą zachorowań zwierząt gospodarskich. Wirusa do Polski przenoszą dziki z przygranicznych terenów Białorusi. Krzysztof Niemczuk poinformował posłów z Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o sytuacji epizootycznej w związku z ASF. Afrykański pomór świń pojawił się też u naszych wschodnich sąsiadów z Unii Europejskiej - w państwach nadbałtyckich. Prof. Niemczuk wspomniał też o sanitarnym odstrzale dzików.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk był gościem Marcina Jabłkowskiego w pierwszej w lipcu audycji O Tym Się Mówi. Tematem rozmowy były zagrożenia dla samorządu lokalnego, perspektywy węgrowskiego szpitala po uruchomieniu „sieci szpitali”, a także bieżące inwestycje samorządowe.

Bozena Kwiatkowska

Kolejne inwestycje w centrum Parysowa. Za kilka dni rozstrzygnięte zostanie postępowanie przetargowe i rozpocznie się naprawa części głównej ulicy Parysowa, która jest drogą powiatową wraz z chodnikami i kolektorem deszczowym. Będzie to wspólne zadanie obu samorządów, a dodatkowo gmina zmodernizuje ulicę Książęcą, która łączy się z powiatową. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Bożeną Kwiatkowską, wójt gminy Parysów.