500 plus

Od pierwszego sierpnia kolejny nabór wniosków o przyznanie świadczenia w ramach programu Pięćset Plus. W tym terminie dokumenty muszą złożyć rodzice otrzymujący już świadczenie.

tablica

- Możecie być dumni z jego kapłańskiej posługi, patriotycznego zaangażowania w czasie II wojny światowej i materialnej pomocy w czasie budowania waszego kościoła i seminarium duchownego w Siedlcach- mówił bp Kazimierz Gurda podczas uroczystości związanej z 15- leciem poświęcenia kościoła MB Częstochowskiej w Garwolinie i odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej księdzu prałatowi Markowi Maszkiewiczowi.

AKCJA LATO

Łucznictwo, zajęcia filmowe i fotograficzne, a także wycieczka do Lublina. Radzyński Ośrodek Kultury startuje z Akcją Lato, czyli corocznym cyklem wakacyjnych zajęć dla najmłodszych. Zajęcia są bezpłatne, zapisy startują 3 lipca. Z dyrektorem ROK-u, Pawłem Żochowskim rozmawiała Karolina Bogudał.

absolutorium

Radni Gminy Stara Kornica nie udzielili absolutorium wójtowi gminy za wykonanie budżetu gminy za 2016 r. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok poprzedziła długa dyskusja. Mimo pozytywnej opinii komisji rewizyjnej Rady Gminy oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej radni nie udzielili absolutorium wójtowi.

Jubileusz

W drugą niedzielę lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Zabruzdach w gminie Miastków Kościelny obchodzić będzie jubileusz 100-lecia istnienia. To czas radości, ale też smutku, ponieważ w ubiegłym roku spłonął samochód bojowy strażaków z Zabruzd i czekają na inny, sprawny, którym będą mogli wyjeżdżać do działań bojowych.

Lidia Sopel-Sereja

W newralgicznych punktach miasta zamontowane zostaną dodatkowe, dobrego zbliżenia kamery monitoringu. Będą też nakładane surowe kary na niszczących mienie miasta chuliganów. -Niszczenie publicznych miejsc, sprzętów przestaje już być bezkarne. Myślę, że czas najwyższy wziąć się za domaganie się respektowania i szanowania rzeczy publicznych- oznajmiła burmistrz grodu nad Promnikiem.

WIESLAW MAZUREK

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek był gościem ostatniego w czerwcu wydania audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Marcina Jabłkowskiego odpowiadał na pytania związane z odtworzonym niedawno ruchem kolejowym, współpracą z burmistrzem Rębkiem, ewentualnymi podwyżkami cen odbioru odpadów i kontrowersjami wokół uroczystości 60-tej rocznicy jednej z jednostek OSP.

NAWALNICA

Zniszczone dachy i powalone drzewa to skutki nawałnicy jaka przeszła w czwartek, 29 czerwca przez teren gminy Stara Kornica. Wichura m.in. uszkodziła dach stodoły w Nowej Kornicy. Koszt naprawy dachu wstępnie właściciele oszacowali na 20 tys. zł.

burmistrz Dariusz Szustek

"Jeżeli pan Jerzy Kirzyński poczuł się urażony, to przepraszam” – to słowa burmistrza Dariusza Szustka, które padły podczas odbywającej się dziś, 29 czerwca w Łukowie, sesji Rady Miasta. Przeprosiny te były związane z tym, co wydarzyło się na sesji w styczniu.