Jaroslaw Glowacki

Wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym (15. grudnia) wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. W rozmowie padły odpowiedzi na pytania związane z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, finansowaniem Agencji Rozwoju Miasta Siedlce i czystością powietrza w mieście.

zwierzak

Dzieci często marzą o zwierzętach i proszą o pieska, czy kotka pod choinkę. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Psiemiatycze” przypominają w tym przedświątecznym czasie, byśmy dobrze zastanowili się, zanim zdecydujemy się podarować komuś zwierzątko. O przemyślanym podarowywaniu sobie zwierząt z wolontariuszami, którzy na co dzień opiekują się bezpańskimi zwierzętami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Albina Lubian

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu, na wniosek mieszkańców władze Pilawy zdekomunizowały nazwę ulicy 22 lipca. Od 6 grudnia, zamiast ulicy „22 lipca” nazywa się ona... „22 lipca”. Uzasadnienie sporządzone przez pilawskich radnych spodobało się prezesowi IPN, a wojewoda mazowiecki uznał, że nowa nazwa ulicy nie narusza przepisów prawa. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z burmistrz miasta i gminy Albiną Łubian.

OSP

Mijający rok jest rokiem wielu strażackich jubileuszy. Stulecie istnienia obchodziła OSP Wodynie. Najstarszym strażakiem jest Ryszard Kulicki - jej honorowy naczelnik, który służy już 70 lat. Jego syn - Paweł jest obecnym naczelnikiem OSP i strażakiem zawodowym. Z oboma - Ryszardem i Pawłem Kulickimi o bogatej historii OSP w Wodyniach i strażackiej służbie rozmawiał Andrzej Ilczuk.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Chabarski był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi i rolą opozycji.

gala

Gmina Garwolin wspólnie z firmą Budimex zorganizowała galę, która miała szeroki wymiar edukacyjny, promując wśród dzieci zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy. W programie wzięło udział blisko pół tysiąca dzieci ze szkół prowadzonych przez gminę.

Wieslaw Gaska

Firma z Lubartowa wygrała postępowanie przetargowe na budowę 50 kilometrów kanalizacji sanitarnej w gminie Borowie, ale była kompletnie nieprzygotowana do realizacji dużej, wieloletniej inwestycji, której wartość kosztorysowa opiewała na około 9 mln zł. Roboty posuwały się do przodu w ślimaczym tempie, a monity inwestora nie odnosiły skutku.

ZELECHOW

Praktycznie z całej Polski, a nawet spoza jej granic głosowano w konkursie, by prawdziwy wielbłąd szedł w żelechowskim Orszaku Trzech Króli. I udało się. -Dla Żelechowa do duże wydarzenie i niejako przedłużenie 2017 roku, który był dla gminy udanym rokiem- podkreśla burmistrz miasta.

Romuald Murawski

Gmina Konstantynów ma już zatwierdzony lokalny program rewitalizacji na lata 2017-2023. Zgodnie z planem samorząd mógł uzyskać 85% dofinansowania zewnętrznego na przygotowane inwestycje. Okazało się jednak, że gminy chciawszy odnowić swoje tereny będą musiały dodatkowo zapłacić podatek VAT od dotacji. W związku z tym samorząd zdecydował się na tańsze rozwiązanie planując modernizację terenów miejscowości Komarno-Kolonia.