• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

GMINA RADZYN

Tego obawiają się producenci mięsa wieprzowego. Nie bezpodstawnie. Lekarze weterynarii otrzymali informację o planowanym rozszerzeniu żółtej strefy. Hipotetyczny plan zakłada, że objęłaby cały powiat parczewski, radzyński bez gmin Borki i Czemierniki i część powiatu łukowskiego. Nie ma na razie konkretów dotyczących daty poszerzenia, sama mapa zagrożenia również może się zmienić - żółta strefa może objąć większy lub mniejszy niż wspomniany wcześniej obszar. Za to rolnicy już się boją.

absolutorium

Radni gminy Kąkolewnica udzielili absolutorium wójtowi gminy za wykonanie budżetu gminy za 2016 rok. Dziesięciu radnych głosowało „za”. Trzech było przeciwnych. Dwóch radnych nie przybyło na obrady.

Dariusz Stopa

Starosta siedlecki Dariusz Stopa był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi”. Rozmówca Radia Podlasie mówił o zagrożeniu ASF, rosnących kosztach inwestycji, a także trudnej współpracy z opozycją w Radzie Powiatu.

sesja absolutoryjna

Przy jednym głosie przeciwnym, burmistrz Garwolina otrzymał absolutorium za ubiegły rok. Radni pozytywnie ocenili realizację dochodów i wydatków budżetu miasta w 2016 roku, a szczególnie wykonanie planu inwestycyjnego. Miasto rozwija się i pięknieje - wielokrotnie podkreślano to podczas sesji absolutoryjnej w dniu 28 czerwca.

sesja

Będzie odstrzał dzików w powiecie radzyńskim. Powiatowy Lekarz Weterynarii podpisał porozumienia z myśliwymi. Powodem odstrzału jest rosnące zagrożenie zarażeniem afrykańskim pomorem świń.

Stanislaw Kostyra

W rozegranych w gminie Trojanów zawodach sportowo-pożarniczych wzięło udział jedenaście strażackich zastępów seniorów i dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Rywalizowano w widowiskowym ćwiczeniu bojowym i biegu sztafetowym, a zwyciężyła jednostka z Woli Życkiej przed Kozicami i Podebłociem. W zawodach „młodzieżówek” prym wiodła drużyna z Podebłocia.

ROLNICY

Sejmowa komisja rolnictwa dyskutowała nad zagrożeniami związanymi z wirusem afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Choroba jest śmiertelnym zagrożeniem dla trzody chlewnej, dziesiątkując stada. W czerwcu stwierdzono 14 ognisk wirusa ASF w 3 województwach. Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka z 23 czerwca

ks. Marcin Chrusciel

29 czerwca w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbędą się uroczystości związane z 15-leciem poświęcenia kościoła parafialnego oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej księdzu prałatowi Markowi Maszkiewiczowi, wielkiemu dobrodziejowi parafii, który wspierał finansowo i duchowo budowę nowej świątyni.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła rządowych deklaracji budowy autostrady A2 do Białej Podlaskiej, realizacji programu MieszkaniePlus, a także przerwanego koncertu Agnieszki Chylińskiej w czasie Dni Miasta.