Wojciech Szczygiel

Mini-wykopaliska paleontologiczne, warsztaty artystyczne, podczas których powstawały dinozaury oraz pokaz mody ekologicznej - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Jarmarku Geologicznego. Odbył się on 2 września w Klimkach. Dziś natomiast, w tym samym miejscu, rozpoczyna się trzydniowa międzynarodowa konferencja geologów.

KRUS

Joanna Bala, dyrektor oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie w rozmowie z Radiem Podlasie pozytywnie oceniła "Plan dla Wsi" ogłoszony przez Ministra Rolnictwa.

Konferencja

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Prezentacja kandydatów do rad szczebla powiatowego i wojewódzkiego miała miejsce podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano ostatniego dnia sierpnia w garwolińskiej siedzibie ugrupowania. Relacja Waldemara Jaronia:

Albert Przadka

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę.

Krystian Kania

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Krystian Kania - przedsiębiorca, radny Rady Powiatu Garwolińskiego obecnej kadencji, przewodniczący komisji finansowo- budżetowej. - W ostatnich czterech latach uczestnictwa w radzie powiatu udało nam się wspólnie wykonać liczne inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie gminy Żelechów jak i Trojanów. Również ogromne pieniądze zostały zainwestowane w nasze dwie szkoły w Żelechowie... - informuje.

Miroslaw Pyra

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Mirosław Pyra - leśnik i pasjonat pszczelarstwa, od trzech kadencji radny Rady Powiatu Garwolińskiego i członek Zarządu Powiatu. - Myślę, że z PSL startują ludzie, którzy wiedzą o wsi bardzo dużo i chcą włożyć jak największy wkład w jej rozwój... - mówi.

Krystyna Wieczorkiewicz

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Krystyna Wieczorkiewicz - pedagog w żelechowskiej szkole ponadgimnazjalnej, jedna z najbardziej zaangażowanych w działania społeczne Żelechowianek, animatorka wielu działań kulturalnych i społecznych w swoim środowisku i poza nim, sportowiec - amator.

Antonina Tomaszek

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Antonia Tomaszek - nauczycielka i dyrektorka szkoły, która całe życie pracowała na wsi. Jest dumna z tego, że jest córką rolnika. Rodzina od pokoleń działa w ruchu ludowym. Chce łączyć ludzi, działać wspólnie na rzecz społeczeństwa lokalnego.

Jerzy Piesio

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Jerzy Piesio - piastował różne, odpowiedzialne stanowiska w zrzeszeniach sportowych, urzędach i instytucjach państwowych oraz samorządowych. Jak twierdzi, osoba z taką wiedzą, jaką posiada, powinna reprezentować powiat garwoliński.