Grzegorz Goral

Gmina Kotuń ma już gotowy plan budżetu na rok 2018. Projekt zakłada wydatki na poziomie 36,5 mln złotych. W przyszłym roku samorząd czeka sporo inwestycji – zapowiedział wójt gminy Grzegorz Góral.

ROMUALD MURAWSKI

Gmina Konstantynów ma już zatwierdzony lokalny program rewitalizacji na lata 2017-2023. Zgodnie z planem samorząd mógł uzyskać 85% dofinansowania zewnętrznego na przygotowane inwestycje. Okazało się jednak skorzystanie z zewnętrznego dofinansowania na odnowienie terenów, wiąże się opłaceniem podatku VAT od dotacji. W związku z tym samorząd planując modernizację terenów miejscowości Komarno-Kolonia, zdecydował się na tańsze rozwiązanie.

Alicja Gaszewska

W poniedziałek, 11 grudnia uczniowie szkół licealnych w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w konkursie wiedzy na temat historii Polski, współczesnych stosunków międzynarodowych i protokołu dyplomatycznego. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Karczewski z I Liceum Ogólnokształcącego.

Marcin Matenko

Do Urzędu Miasta w Łukowie trafią miliony – mówi zastępca burmistrza Marcin Mateńko. Jak podkreśla to efekt ciężkiej pracy i pozytywnego rozstrzygnięcia konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

wolontariat

Od początku tego roku szkolnego prawo oświatowe wprowadziło nowy zapis, który umożliwia samorządowi uczniowskiemu, w porozumieniu z dyrekcją szkoły, podejmowanie działań z zakresu wolontariatu. W jego ramach, w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem prowadzonych jest wiele akcji.Więcej w relacji Waldemara Jaronia

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 8 grudnia

Będzie kolejna specustawa w sprawie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.. Chodzi głównie o dodatkowe możliwości zwalczania wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Propozycje przygotował resort rolnictwa i rozwoju wsi.

Finał Szlachetnej Paczki w Międzyrzecu

W tym roku w ramach akcji „Szlachetna Paczka” w Międzyrzecu Podlaskim i okolicy miasta paczki otrzymały 42 potrzebujące rodziny.

Waldemar Kraska

Na temat rekonstrukcji Rządu, pozycji Ministra Obrony Narodowej, prezydenckich projektów reformy sądownictwa i sytuacji sokołowskiej ochrony zrowia mówił poniedziałkowy gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Senator Waldemar Kraska (PiS) tłumaczył między innymi powody zmiany na stanowisku premiera.

ksiazka o Radzyniu Podlaskim

Dominika Leszczyńska dzięki półrocznemu stypendium twórczemu z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pracuje nad kolejną książką. Będzie to reportaż historyczny opowiadający o Radzyniu sprzed kilkudziesięciu lat, który powstaje w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców.