Waldemar Sabak

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie obchodzić będzie w przyszłym roku jubileusz 100- lecia istnienia, ale już za kilka dni otrzyma od samorządu gminy w prezencie nowy samochód ratowniczo- gaśniczy marki Mercedes wraz z wyposażeniem. Koszt zakupu pojazdu, to niewiele ponad 900 tys. zł, i było to możliwe dzięki między innymi finansowemu wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.

kradzieze

W ciągu niespełna trzech miesięcy budowy drogi ekspresowej S17, na jej 20-kilometrowym odcinku w powiecie garwolińskim dokonano 7 kradzieży w różnych miejscach. Łupem złodziei padło między innymi ponad 1600 litrów oleju napędowego, 2 tony stali, narzędzia , akumulatory. Straty, to około 60 tys. złotych.

przedszkolaki

Koniec roku szkolnego to czas, gdy dzieci żegnają swoje klasy, szkoły, przedszkola, by od września rozpocząć naukę w nowych placówkach.

Marianna Dziubak

Zmarła pani Marianna Dziubak z Woli Żelechowskiej, najstarsza mieszkanka gminy Żelechów i jedna z dwóch najstarszych w powiecie garwolińskim. W październiku obchodziłaby 107. urodziny. Była wyjątkowo skromną i pogodną osobą.

strazacy

Strażacy z miejscowości Popławy-Rogale od pół wieku służą mieszkańcom. W minioną niedzielę 25 czerwca odbyły się uroczystości związane z jubileuszem połączone z poświęceniem i przekazaniem nowego sztandaru.

burmistrz Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek zapowiadał podczas otwarcia letniej pływalni, że teraz czas na budowę bulwaru nad Krzną. Projekt i kosztorys już są. Trwa proces wywłaszczania terenu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, bulwar mógłby powstać już w przyszłym roku.

Marek Chcialowski

Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, które ogłoszone zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną pokazują, że uczniowie gimnazjów prowadzonych przez powiat garwoliński dużo lepiej rozwiązali zadania niż średnia powiatowa, wojewódzka, a nawet krajowa. Z niektórych przedmiotów różnice sięgają nawet kilkunastu punktów procentowych.

Stanislaw Kostyra

Niemal 350 tys. zł z rezerwy państwa otrzymał samorząd gminy Trojanów na rozbudowę szkoły podstawowej w Korytnicy, a konkretnie na dokończenie stołówki i wyposażenie w niezbędny sprzęt. Po zakończeniu inwestycji z posiłków przyrządzanych w świetlicy korzystać będzie około 100 uczniów. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem gminy Trojanów Stanisławem Kostyrą.

Marek Chcialowski

Kilkunastu nauczycielom szkół prowadzonych przez powiat garwoliński ograniczony zostanie z początkiem nowego roku szkolnego wymiar zatrudnienia, z kilkoma rozwiązano stosunek pracy, a kilku przebywać będzie na urlopie dla podratowania zdrowia. Tak przedstawia się sytuacja ruchów kadrowych na początku wakacji. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Markiem Chciałowskim - starostą powiatu garwolińskiego.