ZUS - kapital poczatkowy

Kapitał początkowy. Czym jest i dlaczego jest tak ważny? Czy wpływa na wysokość emerytury? Jak zdobyć potrzebne dokumenty? - to tematy kolejnej audycji „Twoja emerytura – Twój wybór. Emerytalne środy w Katolickim Radiu Podlasie”.

15 sierpnia w Garwolinie

Kilkuset mieszkańców miasta i powiatu garwolińskiego wzięło udział w obchodach 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Rocznicowe świętowanie połączone było z przypadającym na dzień 15 sierpnia Dniem Wojska Polskiego i obchodzonym po raz 17. w Garwolinie Świętem Czynu Chłopskiego. W Kościele obchodzono natomiast święto Wniebowzięcia NMP.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 11 sierpnia

Jaja dostępne na polskim rynku są bezpieczne i zdatne do spożycia - podkreśla Główny Inspektorat Weterynarii. Dodaje, że w kraju nie są dostępne jaja skażone owadobójczym fipronilem. W ubiegłym tygodniu stwierdzono je w dużych ilościach w krajach Beneluksu, Francji czy Niemczech.

FESTYN

W sobotę 12 sierpnia na Stanicy Żeglarskiej w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Festyn Żeglarski połączony z akcją poboru krwi oraz rejestracją dawców szpiku kostnego.

ELEKTROSMIECI

Ponad 3 tony elektrościeci zebrano podczas akcji zorganizowanej przez parafię św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Zbiórka odbyła się w minioną sobotę (12 sierpnia).

Maciejowice

Międzynarodowy wymiar nadano tegorocznym obchodom kolejnej rocznicy Bitwy Maciejowickiej, które połączone będą z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki. Ważnym punktem obchodów, nad którymi patronat objął prezydent Andrzej Duda, jest manifestacja patriotyczno- kościelna do Kopca Kościuszki w Krępie.

Marek Chcialowski

12 mln zł przeznaczył w tegorocznym budżecie powiat garwoliński na budowę i modernizację około 23 km dróg powiatowych i sześciu kilometrów chodników. To największa pozycja wydatków inwestycyjnych w jednym dziale. W ub. roku naprawiono 27 km powiatowych traktów komunikacyjnych.

dziecko2

Wśród pątników podążających w 37. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę nie brakuje dzieci. Są w różnym wieku. Te najmłodsze, które pielgrzymowały ze swoimi rodzicami, nie mają nawet roku.

dziecko1

Wśród pątników podążających w 37. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę nie brakuje dzieci. Są w różnym wieku. Te najmłodsze, które pielgrzymowały ze swoimi rodzicami, nie mają nawet roku.