jarmark

Ponad 30 wystawców przybyło na Międzyrzecki Jarmark Świąteczny, który odbył się 10 grudnia na Placu Jana Pawła II. Jarmark cieszył się dużym zainteresowaniem. Ogrzewany namiot był wypełniony po brzegi. Można było kupić ozdoby choinkowe, upominki świąteczne, ceramikę artystyczną i świąteczne przysmaki.

Zbigniew Gnat Wieteska

Kult św. Anny sięga w Garwolinie początków XVI w. i związany jest z dwoma księżnymi i królową Jagiellonką. Panie te, oprócz tego, że miały na imię Anna, to związane były na różne sposoby z Garwolinem.

Ks Dabrowski

8 grudnia na otwarcie obchodów Jubileuszu 200- lecia powstania diecezji siedleckiej przy kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu została poświęcona pieta.

Ks Brzozowski

8 grudnia na otwarcie obchodów Jubileuszu 200- lecia powstania diecezji siedleckiej przy kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu została poświęcona pieta.

Urszula Bancerz

Już po raz siedemnasty odbyło się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. To wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń powiatu łukowskiego. To okazja do spotkania przedsiębiorców oraz samorządowców. Jak co roku w roli gospodarza wystąpiła Urszula Bancerz prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej.

prof. Grzegorz Kolodko

Już po raz siedemnasty odbyło się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. Przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się w „Parisel Palace” w Klimkach. Gościem spotkania był profesor Grzegorz Kołodko. Wygłosił on referat na temat uwarunkowań i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki. Pytany zaś o ocenę obecnej sytuacji i perspektywę na przyszłość dla przedsiębiorców, mówił:

Waldemar Sabak

Dochody przyszłorocznego budżetu gminy Górzno planowane są na poziomie 27 milionów złotych, a przewidywane wydatki inwestycyjne kształtują się w granicach 10 mln zł. Największymi inwestycjami będą z pewnością budowa oczyszczalni ścieków i dokończenie budowy przedszkola ze żłobkiem.

PACZKA

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dary dla Polaków z Dowbysza na Ukrainie będą zbierali harcerze z 9. Siedleckiej Drużyny Harcerzy „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski oraz harcerki z 8. Siedleckiej Drużyny Harcerek VENTUS i 5. Siedleckiej Drużyny Harcerek Źródło.

ROLNICY_0311

Audycja rolnicza z 3 listopada 2017 roku pod redakcją Andrzeja Ilczuka.