Borowie

Niemal 250 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymał samorząd gminy Borowie na dwa projekty związane z edukacją ekologiczną. Otrzymana kwota stanowi aż 90% wartości tych zadań, z których jedno jest wyjątkowym i dotyczy wiedzy o pszczelarstwie

Stanislaw Zmijan

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Żmijan był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa skupiła się na dwóch tematach – walce z ASF i zapowiedzi doprowadzenia autostrady A2 do Białej Podlaskiej.

wojt Jerzy Kedra

W niedzielne popołudnie, 25 czerwca mieszkańcy gminy Krzywda powitali wakacje. Już po raz dziewiąty wzięli udział w festynie, na którym nie zabrakło atrakcji i dobrej zabawy. Festyn odbywał się przy stadionie w Krzywdzie. Na scenie prezentowali się uczniowie z rożnych szkół z terenu gminy. Gościnnie wystąpiły „Kropelki Rosy”. Była też prezentacja poszczególnych sołectw. Reprezentacje sołectw wzięły też udział w turnieju, podczas którego odbył się m.in. nietypowy bieg. Jego uczestnicy nieśli w kocu radnego lub sołtysa. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy. Mówił Wójt Gminy Jerzy Kędra

starosta Janusz Koziol

Tematem numer jeden w powiecie łukowskim jest już od dłuższego czasu rozbudowa szpitala. Temat powraca na każdej sesji Rady Powiatu. Ostatnio też o tym dyskutowano. Radni dopytywali, czy na pewno szpital stać na tak kosztowną inwestycję. Rozmawiano o tym już wielokrotnie. Ale na ostatniej sesji to pytanie ponownie wybrzmiało. O plan spłaty kredytu dopytywał m.in. radny Władysław Karaś. I jak mówił na sesji, odpowiedzi nie uzyskał. Stwierdził, że ze strony dyrektora usłyszał tylko słowa: ble, ble, ble. Nastroje na sesji starał się uspokoić starosta Janusz Kozioł.

Klub Seniora

Klub Seniora w Rzeczycy przedstawił sztukę teatralną zatytułowaną „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie odbyło się w miejscowej Szkole Podstawowej.

Marek Zdanowski

Marek Zdanowski, kanclerz siedleckiej loży BCC był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowej audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Tematem rozmowy była sytuacja związana z ASF i działania Rządu na rzecz rozwiązania problemu.

OSP Zeliszew

Konkurencje sportowe, pokaz akcji gaśniczej, słodki poczęstunek - to wszystko zorganizowali po raz drugi dla dzieci strażacy OSP w Żeliszewie Podkościelnym (gmina Kotuń). Na terenie miejscowego boiska sportowego odbył się festyn.

Pielegniarki

Zamiast płacić pielęgniarkom za przepracowane godziny nadliczbowe, w ramach oszczędności, w garwolińskim szpitalu powiatowym praktykowana jest zasada udzielania pracownikom czasu wolnego od pracy. Co z płacą minimalną pielęgniarek pełniących dyżury w Nocnej Pomocy Lekarskiej i obsadą średniego personelu na niektórych oddziałach szpitalnych, w tym ginekologiczno - położniczym, który nie ma najlepszego wyniku finansowego.

Absolutorium

Ośmiu radnych Prawa i Sprawiedliwości „wstrzymało się”od głosowania za udzieleniem Zarządowi Powiatu Garwolińskiego absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016, pozostałych 13 radnych z koalicji rządzącej powiatem i jeden z PiS byli „za”. Sesja absolutoryjna przebiegała sprawnie, a dyskusja nad wykonaniem budżetu była merytoryczna, chociaż czasami delikatnie wykraczała poza ramy omawianych zagadnień. Relacja Waldemara Jaronia