• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Mariusz Osiak

590 tys. zł otrzymała gmina Łuków z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Te pieniądze to dotacja do modernizacji pięciu boisk znajdujących się przy szkołach w Dąbiu, Rolach, Strzyżewie, Świdrach i Gołaszynie.

Jerzy Jaron

Jedna z najstarszych i najprężniej działających Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Miastków Kościelny, jednostka w Zwoli obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia. W prezencie od władz samorządowych jubilatka otrzyma samochód bojowy, a strażacy będą będą wypinać piersi do wysokich odznaczeń.

NW w Miedzyrzecu

W minioną sobotę, 22 lipca na Międzyrzeckich Jeziorkach odbyły się zawody o Puchar Lubelszczyzny w Nordic Walking. Zawody odbyły się dla dzieci i dorosłych na różnych dystansach dostosowanych dla różnych grup wiekowych zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Parysow Jubileusz

Ochotnicza Straż Pożarna w Parysowie jest jedną z dwóch najstarszych w powiecie garwolińskim i liczy już 120 lat. Jubileuszowe uroczystości obchodzono 24 lipca, podczas których sztandar jednostki uhonorowano najwyższym odznaczeniem Związku OSP RP.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa była w większej części poświęcona problemom rolników związanym z ASF. Kłopoty mogą mieć nie tylko producenci trzody chlewnej, ale również ci uprawiający zboża – przestrzegł rozmówca naszej rozgłośni.

burmistrz Dariusz Szustek

W dwóch łukowskich szkołach: „Dwójce” i „Trójce”, które od 1 września będą szkołami podstawowymi, wciąż jeszcze trwa nabór uczniów. Nie ma też jeszcze ostatecznej decyzji jak liczne będą nowe klasy. Może być też i tak, że nie będzie wszystkich roczników.

Marek Chcialowski

W trzech placówkach szkolnictwa ponadgimnazjalnego zlokalizowanych w stolicy powiatu przyjęto więcej uczniów niż zakładano, a w pozostałych są jeszcze wolne miejsce. Zaskoczeniem jest małe zainteresowanie nauką w żelechowskim technikum geodezyjnym, bo tylko ośmiu gimnazjalistów wyraziło chęć podjęcia nauki w tej szkole.

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Tematem rozmowy były kwestie inwestycji samorządowych, zagospodarowanie rekreacyjne okolic i samego zalewu, a także kontrowersje związane z finansowaniem studiów doktoranckich zastępcy burmistrza.

Waldemar Sabak

Po wybudowaniu największej w powiecie garwolińskim hali sportowej, w Górznie realizowana jest kolejna, duża inwestycja. Za ponad cztery miliony złotych wybudowane zostanie przedszkole wraz ze żłobkiem. Zakończenie inwestycji zaplanowano do lata przyszłego roku. Więcej na temat oświatowej inwestycji, Waldemar Jaroń w rozmowie z wójtem gminy Waldemarem Sabakiem.