• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Marcin Izdebski

Dariusz Szustek

Na ulicy Radzyńskiej w Łukowie, czyli drodze krajowej 63, ma powstać nowe rondo. To inwestycja, którą ma wykonać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Takie są deklaracje. Rondo ma połączyć drogę krajową z trzecim odcinkiem tzw. małej obwodnicy Łukowa.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim opublikowanego ostatnio rankingu pisma samorządowego Wspólnota, w którym miasto nie wypadło dobrze.

Wieslaw Gaska

W planie tegorocznych wydatków inwestycyjnych, samorząd gminy Borowie zapisał ponad 9 mln zł, co stanowi 30 procent wszystkich wydatków budżetu. Najwięcej środków przeznaczonych zostanie na budowę kanalizacji w gminie.

Stanislaw Zmijan

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Żmijan był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła odejścia części terespolskich samorządowców ze struktur Platformy Obywatelskiej i podpisanej umowy na przygotowanie dokumentacji do budowy autostrady A2.

Waldemar Sabak

Oczyszczalnia w ciągu roku, zakończenie budowy przedszkola ze żłobkiem jeszcze w bieżącym roku, podobnie jak nowe dywaniki bitumiczne na kilku kilometrach dróg gminnych i zagospodarowanie centrum stolicy gminy. To najważniejsze zadania do wykonania, jakie postawił sobie samorząd gminy Górzno na najbliższe miesiące. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta Waldemara Sabaka.

KONKURS

Podczas corocznego Spotkania Samorządowców, Polityków, Przedsiębiorców oraz Przyjaciół Radia w Opolu Nowym laureaci konkursu fotograficznego „Miejsca zwykłe i niezwykłe Diecezji Siedleckiej” odebrali nagrody.

Miedzyrzec

Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dzielili się opłatkiem składali sobie życzenia.

WYROZNIENI

Podczas spotkania noworocznego samorządowców, polityków i przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, tradycyjnie już kilka osób zostało uhonorowanych wpisem do elitarnej, Złotej Księgi Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Wśród nich byli burmistrzowie Garwolina i Łaskarzewa oraz wójt gminy Kłoczew.