Waldemar Sabak

„Otwórz oczy - zareaguj na przemoc”, to nazwa projektu profilaktycznego, realizowanego w wakacje przez gminę Górzno. Jest on skierowany do uczniów wszystkich szkół prowadzonych przez samorząd, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci dotyczącej problematyki przemocy oraz wskazanie różnych możliwości radzenia sobie z takimi aktami. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta Waldemara Sabaka.

utwor

Siedzibę naszej rozgłośni odwiedził 19 lipca zespół ludowy „Dobrynianki” z gminy Zalesie w powiecie bialskim. Goście po wspólnej modlitwie na antenie radia przygotowali dla całej rozgłośni niespodziankę. Zespół wykonał specjalnie dla Jubilatów utwór pt.: "Bywają w życiu dni".

ASF

Ognisko wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) pojawiło się na terenie gminy Kąkolewnica w miejscowości Wygnanka. Zostało zutylizowanych 31 świń.

TROJANOW

Gmina Trojanów nabrała inwestycyjnego przyspieszenia, a to dzięki pozyskiwanym co jakiś czas środkom zewnętrznym na realizację zadań na przykład drogowych czy oświatowych. Nie bez znaczenia jest tu wsparcie ministra Henryka Kowalczyka, który z tych stron pochodzi i pomaga w rozwoju gminy.

Cezary Tudek

Ponad 300 tys. zł kosztować będzie miasto Garwolin przystosowanie placówek przedszkolnych do przyjęcia wszystkich chętnych dzieci w wieku 3-6 lat, do czego zobowiązuje tzw. „ustawa przedszkolna”. Do tego należy doliczyć koszty zatrudnienia dodatkowych pracowników oświaty i obsługi.

RADZYN

Powstaje plan zagospodarowania korpusu głównego Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Tworzą go eksperci z Politechniki Lubelskiej. Prace mają zakończyć się 30 września.

Sylwester Dyminski

W nadwiślańskiej gminie od lat kultywowane są tradycje związane z Tadeuszem Kościuszką i Bitwą Maciejowicką, ale w tym roku będą to szczególne, międzynarodowe uroczystości, nad którymi patronat objął prezydent RP Andrzej Duda. Ważnym punktem obchodów będzie patriotyczno- religijna manifestacja do kopca Kościuszki w Krępie i Msza św. odprawiona w tym miejscu po raz pierwszy od 100 lat.

Marcin Kołodziejczyk

W gminie Garwolin realizowanych jest lub niebawem będzie wiele inwestycji dużych i nieco mniejszych. Do tych pierwszych należy oczyszczalnia ścieków w Rudzie Talubskiej i naprawy dróg. Zadania związane z rozbudową bazy sportowej wykonywane będą ze wsparciem funduszami zewnętrznymi.

ALEKSANDROW

Niedaleko Łukowa, w Aleksandrowie znajduje się Dom Seniora. To miejsce, które od kilku miesięcy odwiedzają wolontariusze z Duszpasterstwa Młodzieży Rejonu Łukowskiego. Młodzież odwiedza seniorów co dwa tygodnie. Czas mija im na rozmowach, poznawaniu historii starszych osób i modlitwie.