Orszak Trzech Kroli

Ponad 2 tys. osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w Międzyrzecu po raz pierwszy. Na trasie orszaku miały miejsce trzy inscenizacje. Pierwsza zwiastowała wszystkim przybyszom, łącznie z królami o narodzeniu Jezusa. Druga scena to dwór Heroda i jego niepokój na wieść o narodzinach Dzieciątka. Trzecia scena przedstawiała złożenie darów przez mędrców przy żłóbku betlejemskim.

Ewelina Pliszka i Monika Pawlak

Bożonarodzeniowe melodie zabrzmiały w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach. W niedzielę 7 stycznia odbył się tam drugi Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Betlejemskie nutki”. Przedstawiamy jeden z utworów. Śpiewają Ewelina Pliszka i Monika Pawlak, akompaniują Michał Pawlak i Janusz Eleryk.

spotkanie w Turowie

Blisko 100 harcerzy z rodzicami przybyło na doroczne spotkanie opłatkowe do Turowa. Spotkanie odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Domu Kultury w Turowie.

Krzysztof Wisniewski

Łukowską szkołę muzyczną odwiedził wyjątkowy gość: Krzysztof Wiśniewski. To syn założyciela szkoły Henryka Rick – Wiśniewskiego. Podczas tego spotkania wyjątkowy gość poprowadził warsztaty dla uczennic klasy skrzypiec.

Zelechow Orszak

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia, ulicami Żelechowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Podobnie było w siedmiu innych miejscowościach powiatu garwolińskiego, ale żelechowski korowód był wyjątkowy, bo uczestniczył w nim żywy wielbłąd, na którym jechał proboszcz parafii.

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Dużą część audycji zajęły sprawy związane z budżetem samorządu, planowanymi wydatkami i wykonanymi inwestycjami.

orszak

Ulicami Radzynia Podlaskiego już po raz piąty przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 12:00 w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej. Po Mszy mieszkańcy, z głowami przystrojonymi w papierowe korony, przeszli ulicą Ostrowiecką na Plac Potockiego. Na czele orszaku konno jechali „trzej królowie”- młodzi ludzie, przebrani za mędrców, których znamy z Ewangelii św. Mateusza.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 5 stycznia 2018

W tym roku znacząco wzrosła liczba rolników, którzy ubezpieczyli uprawy. To m.in. wynik realizacji ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Mówił o tym na Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi wiceminister Jacek Bogucki. Wprowadzenie tych zmian było reakcją na sygnały od rolników i firm ubezpieczeniowych.

Robert Mazurek

Jest zmiana na stanowisku dyrektora w Radzyńskim Ośrodku Kultury. W piątek 5 stycznia oficjalnie na to stanowisko został powołany radny Rady Miasta Radzyń Podlaski, Robert Mazurek. Więcej o planach Roberta Mazurka w rozmowie z Karoliną Bogudał.