• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Jerzy Rebek

Jest zmiana na stanowisku dyrektora w Radzyńskim Ośrodku Kultury. W piątek 5 stycznia oficjalnie na to stanowisko został powołany radny Rady Miasta Radzyń Podlaski, Robert Mazurek. Burmistrz Radzynia, Jerzy Rębek skomentował zmiany na antenie Katolickiego Radia Podlasie w programie O Tym Się Mówi.

INWESTYCJE

Ponad 100 milionów złotych na realizację inwestycji zapisały samorządy powiatu garwolińskiego w tegorocznych budżetach. Największe pod względem kubaturowym i finansowym zadania dotyczyć będą poprawy jakości środowiska naturalnego, co w efekcie przyczyni się do polepszenia standardu życia mieszkańców.

Marcin Matenko

Pomiędzy Urzędem Gminy Łuków a Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie trwa wymiana pism w sprawie tzw. „Czerwonego Pomnika”. W ślad za tą dyskusją pojawia się pytanie co z pomnikiem, który znajduje się w łukowskim parku. Jak mówi nam zastępca burmistrza Marcin Mateńko, dziś Urząd Miasta czeka na decyzje wojewody.

Leszek Mioduski

Leszek Mioduski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie, wydał rozporządzenie dotyczące zwalczania afrykańskiego pomoru świń, które dotyczy rolników z gminy Łuków i Trzebieszów. Jest to efekt znalezienia na terenie gminy Łuków czterech padłych dzików, u których potwierdzono obecność wirusa ASF.

Jerzy Rebek

Będą gadżety promujące miasto i tablice informujące o zabytkach i interesujących miejscach dla turystów. Znamy pierwsze inicjatywy, które wiążą się z tegorocznymi obchodami 550- lecia uzyskania praw miejskich przez Radzyń Podlaski.

Gmina Radzyn

Kanalizacja w Białej i amfiteatr w Żabikowie. Plany budżetowe w gminie Radzyń Podlaski

Jaroslaw Kalinowski

Eurodeputowany z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przygotowań do kampanii samorządowej, a także sytuacji politycznej w Kraju i za granicą.

MAREK CHCIALOWSKI

Budowa nowej, okazałej siedziby władz samorządowych powiatu garwolińskiego została zakończona i obiekt może być użytkowany. Oficjalne otwarcie największej w powiecie i najdroższej inwestycji połączone z dniem otwartym planowane jest na 27 stycznia. Oficjalne „urzędowanie” rozpocznie się nieco później.

muzeum

Mamy już nowy rok i żegnamy się z tym, który minął. Żegnając się – wspominamy to, co było najważniejsze. Takiego subiektywnego podsumowania dokonaliśmy w Noworocznym Przystanku Podlasie.