TULILOW

NAGRODZENI UCZNIOWIE GMINY MIEDZYRZEC

Robert Matejek

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu, radni Miasta Międzyrzec Podlaski podjęli uchwałę o zmianie nazwy ulicy Leona Kruczkowskiego na Mieczysława Kalenika - znanego aktora filmowego i teatralnego. Czternastu radnych głosowało „za”. Jeden radny, Przewodniczący Rady Miasta Robert Matejek był przeciwny zmianie nazwy ulicy.

Miedzyrzec Podlaski nagrodzeni uczniowie

MIEDZYRZEC

BIBLIA

W piątek, 8 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej można obejrzeć reprint "Biblii Brzeskiej". Zaplanowano także spotkania edukacyjne dla zainteresowanych. O 10.00 wzięli w nim udział uczniowie z radzyńskich szkół. Spotkanie połączone z wykładem dotyczącym Biblii Brzeskiej dla dorosłych odbędzie się o godzinie 17.00. Przedruk przez cały dzień jest dostępny w bibliotece.

Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym (08. września) wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła największej ostatnio inwestycji, czyli rewitalizacji zalewu Zimna Woda, a także nowego roku szkolnego w miejskich szkołach i poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Maciejowice: placowka na miare wieku

Przedszkole w Maciejowicach

SZPITAL

Szpital Powiatowy w Węgrowie znalazł się w krajowej sieci szpitali. Oznacza to zawarcie przez daną placówkę pięcioletniego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, którego efektem ma być otrzymywanie z góry ustalonego dofinansowania. Jak na razie jednak nie wiadomo jaką kwotę otrzymywał będzie węgrowski szpital. Co więcej, jak zauważył Artur Skóra, dyrektor SP ZOZ w Węgrowie, nowy system odnosi się nie tylko do szpitali, ale dotknie wszystkich dziedzin służby zdrowia. Pojawią się na przykład poradnie przyszpitalne, które powstaną z przekształcenia funkcjonujących do tej pory poradni specjalistycznych. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z dyrektorem węgrowskiego SP ZOZu Arturem Skórą na temat sieci szpitali.

Romuald Murawski

Gmina Konstantynów zakończyła opracowywanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2017-2023. Zgodnie z planem, samorząd mógł uzyskać 85% dofinansowania zewnętrznego na przygotowanie inwestycje. Okazało się jednak, że gmina chcąc odnowić tereny wskazane w lokalnym planie rewitalizacyjnym, będzie musiała dołożyć nieco więcej pieniędzy z własnego budżetu.

Marek Chcialowski

Szkoły dla których organem prowadzącym jest powiat garwoliński zostały dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego. Rekrutacja do klas pierwszych wypadła bardzo dobrze, a wyniki zdawalności na maturze są najwyższe w całym byłym okręgu siedleckim. Co czeka niektóre powiatowe placówki oświatowe w najbliższej przyszłości?