plywalnia

Mamy już nowy rok i żegnamy się z tym, który minął. Żegnając się – wspominamy to, co było najważniejsze. Takiego subiektywnego podsumowania dokonaliśmy w Noworocznym Przystanku Podlasie.

Jerzy Rebek

Wraca temat parkingu na radzyńskim Rynku, który ma zostać zrewitalizowany. Plan zakłada zakaz parkowania. Z kolei burmistrz zapowiada nowe miejsca parkingowe w pobliżu centrum miasta. Gdzie będą się mieścić? Na razie brak szczegółów. Burmistrz Jerzy Rębek zapowiedział powstanie nowych miejsc parkingowych. Nie wskazał ich lokalizacji, ale zapewniał, że takie lokacje są wybrane, a prace trwają. Jako przykład wskazał lubelski Plac Litewski, na obszarze którego nie zaplanowano miejsc parkingowych.

Bozena Lecyk

Wraca temat parkingu na radzyńskim Rynku, który ma zostać zrewitalizowany. Plan zakłada zakaz parkowania. Z kolei burmistrz zapowiada nowe miejsca parkingowe w pobliżu centrum miasta. Gdzie będą się mieścić? Na razie brak szczegółów. Temat podczas ostatniej sesji wywołała radna Rady Miasta, Bożena Lecyk.

Bronislaw Broniewicz

Lider Stowarzyszenia Biała Samorządowa Bronisław Broniewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła finansów Białej Podlaskiej, pozyskiwania środków zewnętrznych i polityki kadrowej władz miasta.

klub seniora

Burmistrz Jerzy Rębek zapowiedział stworzenie nowego klubu seniora. Miasto stara się o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Nowy klub ma mieścić się przy ul. Armii Krajowej, w budynku byłej szkoły zawodowej.

Albina Lubian

15,5 mln zł zapisał w tegorocznym budżecie samorząd miasta i gminy Pilawa na realizację inwestycji. To ponad czwarta część ogólnych wydatków gminy na ten rok, gdzie oświata pochłania ponad 18 mln zł a świadczenia rodzinne około 14 mln zł.

burmistrz Mariusz Kucewicz

Samorząd miasta i gminy Łosice ma już uchwalony budżet na rok 2018. Za jego uchwaleniem głosowali radni podczas sesji 29 grudnia. Po sesji burmistrz w rozmowie z Radiem Podlasie omówił inwestycje ujęte w budżecie na 2018 rok

ELENI

Wieczorem, 30 grudnia grębkowska świątynia wypełniła się ludźmi. Wszyscy przybyli na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanej piosenkarki Eleni.

Radzynska architektura

Powstała nowa publikacja dotycząca renesansowej architektury kościołów w Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach. Chodzi o parafie Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czemiernikach. Książkę "Perły renesansu w powiecie radzyńskim" napisał historyk sztuki, Piotr Hapka.