Jakub Kacprzak

Łuków odwiedził Jakub Kacprzak. To młody chłopak z Radomska, który biegnie dookoła Polski. Każdego dnia pokonuje po około 40 kilometrów i każdego dnia stacza walkę bokserską. Robi to, aby pomóc przyjacielowi, który potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

aplikacja

Uczestnicy kursów programowania w centrum szkoleniowym Future Design Academy w Radzyniu Podlaskim zaprojektowali i wykonali platformę pozwalającą na wymianę nut, sortującą pieści ze względu na tematykę i pomagającą organizować pracę.

Jubileusz

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabruzdach obchodziła jubileusz 100-lecia działalności. Z tej okazji strażacy otrzymali w darze od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej używany samochód pożarniczy, było wiele medali i podziękowań za pełną oddania służbę dla dobra lokalnej społeczności.

ks prałat Ryszard Andruszczak

Robią ogromne szkody, a ich odchody niszczą dachy, gzymsy i inne elementy architektoniczne garwolińskiej kolegiaty Przemienienia Pańskiego. W walce z gołębiami nie pomagają specjalne kolce montowane na parapetach ani dźwiękowe odstraszacze.

DYSKOTEKA

Po raz kolejny powracamy do planów reaktywacji w Węgrowie dyskoteki. Przypomnijmy – kilka miesięcy temu pojawili się inwestorzy, którzy chcą wydzierżawić salę po dawnej dyskotece w budynku przy ulicy Gdańskiej 69 w Węgrowie i stworzyć tam klub muzyczny. Negocjacje w tej sprawie trwają. Okazuje się jednak, że wersja władz miast dotycząca przebiegu tych rozmów nieco różni się od tego, co twierdzą potencjalni inwestorzy.

Jacek Hura

Na terenie powiatu bialskiego odnotowano w ostatnim czasie kilkanaście ognisk wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Jedno z nich wykryto w gminie Janów Podlaski. Wójt Jacek Hura jest zaniepokojony rozprzestrzenianiem się choroby . W rozmowie z Radiem Podlasie zaznaczył że jest to problem, który dotyka nie tylko rolników.

POMNIK

Po dziesięciu latach przymiarek do budowy figury św. Floriana w góreckim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, patron strażaków doczekał się od swoich rycerzy spełnienia złożonych kiedyś obietnic. Zapadły stosowne decyzje, i w ciągu roku zostanie wzniesiony pomnik ze składek strażackich jednostek, przy wsparciu samorządów i sponsorów.

Jaroslaw Glowacki

Wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym (10 lipca) wydaniu audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszone zostały tematy związane z niedawną wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych w naszym kraju, planowanych zmianach w Regionalnych Izbach Obrachunkowych, a także prowadzonych w Siedlcach inwestycjach. Gość Radia Podlasie odniósł się również do zbliżających się wyborów samorządowych.

ROBERTO ZUCARO

Najpopularniejsze włoskie przeboje będzie można usłyszeć w niedzielę, 9 lipca podczas 25. rocznicy Katolickiego Radia Podlasie. Na scenie siedleckiego amfiteatru wystąpi artysta Roberto Zucaro, z pochodzenia - Włoch, z wykształcenia - muzyk, który bogate doświadczenie sceniczne wykorzystuje z powodzeniem na koncertach.