STEFAN CEBEREK

9 lipca o godzinie 15.00 ks. Stefan Ceberek wystąpi w siedleckim Amfiteatrze na urodzinach Katolickiego Radia Podlasie. Posłuchajcie zaproszenia które specjalnie dla Was nagrał:

Europejskie Kino Plenerowe

Wakacje to doskonały czas na nadrobienie kulturalnych zaległości. Podczas urlopu można na przykład obejrzeć kilka dobrych filmów. W Siedlcach w czasie wakacji można nadrabiać filmowe zaległości w pięknych okolicznościach przyrody. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce w piątkowe wieczory zaprasza na Europejskie Kino Letnie.

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka z 7 lipca

PIOTR KUPICHA

Zespołu Feel nie trzeba specjalnie przedstawiać. Muzycy grają już kilkanaście lat a 9 lipca przyjadą do Siedlec, aby wystąpić na jubileuszu 25 - lecia Katolickiego Radia Podlasie. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w siedleckim Amfiteatrze. na koncert zaprasza Piotr Kupicha

Romuald Murawski

W ostatnim czasie przez powiat bialski przeszła fala ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń. Zgodnie z procedurami rolnikom w promieniu 3km od wystąpienia choroby wybija się świnie. Hodowcy trzody chlewnej czują się osamotnieni w tej nierównej walce z wirusem.

Kazimierz Hawryluk

Temat konfliktu pomiędzy radnymi i wójtem gminy Stara Kornica zdominował piątkowe (07. lipca) wydanie audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gość Marcina Jabłkowskiego, Kazimierz Hawryluk mówił o swoim podejściu do całej sytuacji i krytykował radnych opozycyjnych za brak znajomości zasad rządzących samorządem.

Tomasz Majczyna

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych zmienią w Garwolinie kolor na niebieski, żeby łatwiej było je zlokalizować. A nieuprawnionym będą wyraźniej niż dotąd sygnalizować, że tu nie mogą postawić swojego auta, gdyż grozi za to mandat karny.

oazowicze

Wakacje, to czas rekolekcji oazowych organizowanych przez Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej. Oaza Młodszych Dzieci Bożych zagościła w tym roku w Czartajewie koło Siemiatycz. Ponad 90 osobową grupą maluchów opiekowało się siedemnastu animatorów z moderatorem ks. Markiem Laszukiem na czele.

Dariusz Szustek

Kilka tygodni temu na jednej z sesji Rady Miasta w Łukowie pojawiło się pytanie czy jest możliwość utworzenia w mieście izby wytrzeźwień? Pytanie postawił radny Mariusz Chudek. Na ostatniej sesji zapytał burmistrza Dariusza Szustka o to, co zostało w tej sprawie ustalone.