starosta Janusz Koziol

Zakończył się remont pierwszego piętra budynku po I LO. Wkrótce zostanie tam przeniesiona Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna. Obecnie trwają zakupy sprzętu do nowych pomieszczeń. Ta inwestycja miała zakończyć się już kilka miesięcy temu, jeszcze przed wakacjami. Za opóźnienie przy remoncie, firma wykonująca pracę, zapłaciła 120 tysięcy kar. Jak informuje nas starosta Janusz Kozioł, w najbliższym czasie Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna przeprowadzi się do nowych pomieszczeń.

naukobus

Do Zespołu Szkolno – Wychowawczego w Huszlewie przyjechał naukobus z wystawą „Eksperymentuj”.

DARIUSZ SZYCHTA

Zatrzymaj się, rozejrzyj i idź dalej – to przesłanie dla ojców, które będzie punktem wyjścia dla uczestników kolejnej edycji warsztatów organizowanych w Łukowie przez inicjatywę Tato.Net. Warsztaty ruszają dziś, 17 listopada o godzinie 18.00. Jeszcze można się zapisać.

Siemiatycze: wolontariusze pomagają bezdomnym zwierzakom

Kiedy bezpański pies, czy kot potrzebuje pomocy do akcji bez wahania wkraczają wolontariusze ze Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt „Psiemiatycze”. Jednym z głównych działań stowarzyszenia jest szukanie nowych opiekunów dla porzuconych zwierząt.

Janusz Koziol

Goszczący dziś, 18 listopada na naszej antenie starosta łukowski Janusz Kozioł poinformował o przygotowaniach Zarządu Powiatu do ogłoszenia konkursu na dyrektora łukowskiego szpitala. Jak mówił, już w przyszłym tygodniu ma zostać zwołana Rada Społeczna, która wskaże swojego przedstawiciela do komisji konkursowej. Następnie swoich kandydatów przedstawi Zarząd Powiatu.

Cezary Tudek

Wojewoda mazowiecki nakazał zdekomunizowanie ulicy II Armii Wojska Polskiego w Garwolinie, ale nie narzucił nowej nazwy. Niemal w tym samym czasie grupa radnych wystąpiła z inicjatywą uchwałodawczą, by ulicę II Armii Wojska Polskiego zmienić na ulicę Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego.

Wyprawa do schroniska

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie odwiedziły schronisko Happy Dog w Sobolewie. Były tam w czwartek, 16 listopada. Pojechały, aby zwieść karmę, którą razem ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami zbierały przez ostatni miesiąc.

Sylwester Dyminski

W gminie Maciejowice wiele inwestują w infrastrukturę liniową, odkładając w czasie budowę siedziby władz samorządowych czy oczyszczalni ścieków. Problemem są jak zwykle pieniądze, których z przyczyn obiektywnych nie zawsze można pozyskać. Ma się to zmienić, i prawdopodobnie jedna z dużych inwestycji powinna w niedługiej perspektywie ruszyć.

HPV

Samorząd miasta Siedlce sfinansuje program szczepień dla dziewczynek i chłopców z roczników 2005 i 2006 przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). 15 listopada w urzędzie miasta odbyło się spotkanie informacyjne w tej sprawie dla rodziców.