Grzegorz Goral

Wójt gminy Kotuń w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził rozczarowanie decyzją radnych, którzy odrzucili dofinansowanie do remontu budynków po samorządowych szkołach, w których obecnie mieści się między innymi niepubliczne przedszkole.

KONFERENCJA

W powiecie garwolińskim Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło jeden z najlepszych wyników w Polsce. To oznacza, że zaufanie do PiS ma cały czas tendencję rosnącą. - Nie popadamy w żaden triumfalizm, bo wiemy, że przed wyborami krajowymi czeka nas bardzo ciężka praca, gdyż stawką jest przyszłosć Polski- mówiła 30 maja podczas konferencji prasowej wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego w rozmowie z Radiem Podlasie komentował decyzję o rezygnacji z dziesięciomilionowej dotacji na rzecz ubiegania się o wyższą. Mówił również komu mieszkańcy okolicy „zawdzięczają” lokalizację Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Adamkach i dlaczego Rada Miasta wypowiedziała się w sprawie LGBT.

siostra Ruth Kawa

Siostra Ruth, przełożona Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek w Łukowie, zaprasza do udziału w XII Święcie Dziękczynienia, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Będzie to wyjątkowy dzień dla Sióstr Nazaretanek oraz dla osób, które są z nimi związane.

Wieslaw Gaska

Priorytetem inwestycyjnym samorządu gminy Borowie na ten rok jest budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej, co pochłonie kilka ładnych milionów złotych. Gmina nie zapomina też o mniejszych, ale też ważnych zadaniach inwestycyjnych, na dofinansowanie których złożyła wnioski.

Waldemar Sabak

Gmina złożyła wnioski i oczekuje na dofinansowanie środkami z zewnątrz zakupu nowego samochodu pożarniczo- ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie, która włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Złożono też wnioski o dofinansowanie innych zadań. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Górzno Waldemarem Sabakiem.

Robert Chojecki

Andrzej Sitnik

Robert Mazurek

Powiat radzyński po burzliwej dyskusji przyjął we wtorek, 28 maja Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument to odpowiedź Ordo Iuris na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT. Zawiera siedem propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. Wśród nich zobowiązanie nie finansowania z pieniędzy publicznych organizacji, których działalność uderza w rodzinę i małżeństwo. Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek tłumaczył, że uchwała ma charakter profilaktyczny.