Iwona Kurowska

Dziewięć kandydatur zgłoszonych zostało do tegorocznej, czternastej edycji tytułu „Zasłużonego dla Powiatu Garwolińskiego”. Wśród nominowanych są politycy, animatorzy kultury, przedsiębiorca, klub sportowy, hodowca koni, nauczycielka i założyciel klubu sportowego w gminie Łaskarzew.

OSP

W minioną sobotę , 4 maja podczas miejskich uroczystości z okazji Dnia Strażaka strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Zawadki – Międzyrzec otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy (IVECO ).

MATURA

Wolność – z takim zagadnieniem mierzyli się maturzyści, którzy pisali dziś egzamin dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym. Co sprawiło im najwięcej problemów i jak przygotowani są do jutrzejszego egzaminu z matematyki? W węgrowskim Liceum Ogólnokształcącym sprawdzała Karolina Skibniewska.

matura 2

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.

matura 1

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.

100-lecie parafii w Kakolewnicy

Parafia pw. św. Filipa Neri w Kąkolewnicy ma 100 lat. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w niedzielę, 5 maja. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Sawczuk.

Dzień Strażaka

45 pocztów sztandarowych i ponad 250 strażaków z powiatu garwolińskiego spotkało się 4 maja w Sanktuarium w Górkach, by powierzyć się opiece Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia prawie tysiąc pielgrzymów uczestniczyło w rozpoczynających się Nabożeństwach Fatimskich.

POGODA MAJ

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w pierwszej dekadzie maja czeka nas pogoda w kratkę z nocnymi przymrozkami.

Miedzyrzeckie Muzy

3 maja podczas obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja burmistrz Międzyrzeca Zbigniew Kot wręczył honorowe nagrody zwane Międzyrzecką Muzą. W tym roku Rada Miasta Międzyrzec Podlaski przyznała Międzyrzeckie Muzy za wybitne osiągnięcia twórcom i działaczom kultury.