Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 3 maja 2019 r

Rekordowa wysokość pomocy udzielonej rolnikom w ubiegłym roku pokazuje, jak dużą wagę do tego sektora gospodarki przywiązuje obecny rząd – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc suszową przeznaczona została rekordowa kwota ponad 2,2 mld złotych – przypomniał minister. Szef resortu potwierdził, że wystąpiły opóźnienia, ale w tym roku wypłaty były kontynuowane i każdy rolnik, który miał przyznaną pomoc otrzyma ją. Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, ze w ostatnich miesiącach nastąpiło wzmocnienie sprawności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

sprzatanie

Do akcji sprzątania brzegów rzek, która odbyła się w ramach operacji Czysta Rzeka organizowanej przez Krainę Bugu włączyło się kilkanaście osób. W ciągu dwóch godzin na brzegach rzeki Krzna i Zna zebrana została góra śmieci.

11. Rodzinny Rajd Rowerowy w Międzyrzecu Podl.

Od 11 lat pierwszego maja na ziemi międzyrzeckiej odbywają się Rodzinne Rajdy Rowerowe, organizowane przez proboszcza parafii św. Mikołaja - ks. kanonika Józefa Brzozowskiego. W środę, 1 maja na trasę udało się ponad 250 osób.

Michal Mojski

Dziś Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Święto to ustanowiono 15 lat temu. Dziś w wielu miejscach możemy zobaczyć, jak dumnie powiewa „biało – czerwona”.

Beata Rulak - Fryc

Ponad 270 mieszkańców gminy Maciejowice ma możliwość podniesienia kompetencji cyfrowych, by w większym stopniu mogli oni korzystać z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Darmowe szkolenia obejmują szeroki zakres tematyczny.Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Beatą Rulak- Fryc, zastępczynią wójta gminy Maciejowice.

Michal Litwiniuk

Po raz trzeci miasto Biała Podlaska zorganizowało Rodzinny Piknik Europejski „Kocham Cię Europo”. Na mieszkańców w każdym wieku czeka sporo atrakcji.

turniej BRD

30 kwietnia odbyły się w Garwolinie eliminacje powiatowe 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O miano najlepszego rywalizowało 68 zawodników z 13 szkół podstawowych. Najlepszymi w obu grupach wiekowych okazali się reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie.

Ewa Pankiewicz

Głos ś.p. Ewy Pankiewicz rozpoznawali wszyscy, którzy wówczas byli słuchaczami radia. Przypominamy jeden z wielu jej wywiadów. W 1999 roku na antenie Radia Podlasie rozmawiała z ks. Jerzym Górskim, ówczesnym proboszczem parafii św. Józefa w Siedlcach na temat przygotowania placu celebry przed wizytą Papieża Jana Pawła w Siedlcach.

Paweł Siedlanowski

Ks. Paweł Siedlanowski wspomina ś.p. Ewę Pankiewicz/ nagranie z 29 kwietnia 2019 r.