Cezary Tudek

Miasto przystąpiło do projektu „Na co idą moje pieniądze”. Mieszkańcy mogą sprawdzić, gdzie trafia każda złotówka z ich podatków. Dzięki specjalnej aplikacji dowiedzą się jaką kwotę przeznaczają m.in. na edukację, ochronę zdrowia i administrację w Garwolinie. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał sekretarza miasta Cezarego Tudka.

Tomasz Majczyna

13 i 14 kwietnia na parkiecie hali sportowej w Borowiu rozegrane zostaną finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej. Do bieżącej edycji mistrzowskich rozgrywek swój akces zgłosiło 31 ośrodków dla chłopców z terenu całej Polski.

audycja rolnicza

Od 1 stycznia obowiązują przepisy, które podnoszą limit paliwa, do jakiego można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego. Dotychczas było to 86 litrów, teraz 100, a dla producentów bydła dodatkowo 30 litrów paliwa. O tym wsparciu szef resortu rolnictwa mówił na spotkaniu z prezesami spółdzielni mleczarskich zorganizowanych w Krajowym Związku Spółdzielni Mleczarskich. Minister powiedział, że został naprawiony błąd polegający na pominięciu jednego z kodów oleju napędowego. Aby otrzymać zwrot akcyzy, należy na wniosku podać kod paliwa. Wydłużono też o miesiąc termin wnioskowania o zwrot akcyzy.

Pierwszoklasisci z Golabek

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach odwiedzili w piątek, 8 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Podczas wizyty w radiu mali goście spróbowali swych sił przed mikrofonem i dali się namówić na udział w nagraniu.

Iwona Kurowska

Ważą się losy zwrotu ponad dziewiętnastu milionów złotych unijnych dotacji, jakie powiat garwoliński otrzymał dziesięć lat temu na uzbrojenie Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Miały w tym czasie powstać przynajmniej dwie inwestycje, bo projekt realizowany był w dwóch etapach, ale póki co nie ma żadnej.

wizyta

Z kilkugodzinną wizytą przebywał 6.03 w powiecie garwolińskim minister środowiska Henryk Kowalczyk. Spotkania z politykiem cieszyły się dużym zainteresowaniem i oprócz programu „Czyste powietrze”, dotyczyły codziennego życia oraz problemów mieszkańców powiatu. Minister zadeklarował pomoc samorządowi Maciejowic przy budowie oczyszczalni ścieków i wskazał kierunki uratowania PKS w Garwolinie.

Waldemar Sabak

Kapituła konkursu „Wójt Roku 2018" spośród zgłoszonych kandydatów wyłoniła 10 finalistów - najlepszych włodarzy gmin z całego kraju. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz gminy. W tym gronie znalazł się wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

debata

Sytuacji międzyrzeckiego szpitala powiatowego była poświęcona dzisiejsza (5 marca) debata na antenie Radia Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego byli poseł Marcin Duszek, mecenas Arkadiusz Janus, lekarz szpitala powiatowego Andrzej Barszczewski, a także starosta bialski Mariusz Filipiuk, dyrektor szpitala Wiesław Zaniewicz i jego zastępca ds. medycznych – Romuald Pietrosiuk.

LUKASZ BOGUSZ

W ubiegłym roku przeniesiono posterunek policji w Żelechowie z centrum miasta w inne miejsce, by poprawić warunki pełnienia służby przez funkcjonariuszy. Na początku marca tego roku posterunek powróci do „starej” siedziby, bo okazało się, że nowa lokalizacja nie odpowiada wymaganiom, a radiowozy garażowane są w budynku oczyszczalni ścieków, który oddalony jest od posterunku o kilkaset metrów.