RYSZARD WALACHOWSKI

ŁKS Orlęta Łuków ponownie nie mają prezesa. Po niespełna dwóch tygodniach od wyboru na to stanowisko, Ryszard Wałachowski złożył rezygnację. W poniedziałek ma odbyć się posiedzenie komisji rewizyjnej. Niewykluczone, że zostanie zwołane kolejne nadzwyczajne walne. Czy będzie nowy prezes? Czy może kurator?

konkurs

Gminny konkurs kulinarny pod hasłem „Makaron w roli głównej” odbył się 5 kwietnia w Starej Kornicy. Na konkurs zgłoszonych zostało 10 potraw.

DROGI

Powiat garwoliński i gmina Trojanów otrzymały promesy na dofinansowanie odbudowy infrastruktury drogowej zniszczonej przez klęski żywiołowe. Nie są to pierwsze środki pozyskane przez te samorządy na modernizację dróg.

ks. Stanislaw Chodzko

Jest szansa na wypłacenie rolnikom odszkodowań za wybicie trzody chlewnej w ramach zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń. 3 kwietnia, ks. kan. Stanisław Chodźko, Diecezjalny Duszpasterz Rolników wraz z grupą hodowców świń spotkali się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z ministrem Krzysztofem Jurgielem, który obiecał rozwiązanie tej trudnej sprawy.

JUBILACI

Pary małżeńskie z gminy Trojanów, które w tym roku świętują wyjątkowy jubileusz złotych godów, uhonorowane zostały prezydenckimi medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Władze samorządowe zaprosiły na tę specjalną uroczystość z tym związaną 12 par.

Mariusz Osiak

Na biurko wójta Mariusza Osiaka, wójta gminy Łuków, dotarło pismo z Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie „Czerwonego Pomnika” znajdującego się w Rezerwacie Jata. Instytut zgodził się na to, aby pomnik nie został usunięty. Trzeba będzie tylko zmienić widniejący na nim napis.

Marta Sosnowska

Wicestarosta powiatu sokołowskiego Marta Sosnowska w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła o swojej politycznej przyszłości. Od jakiegoś czasu jej osoba jest kojarzona z różnymi formacjami – politycznymi i społecznymi – w kontekście walki o fotel Prezydenta Siedlec.

Jerzy Jaron

W ciągu najbliższej dekady gmina Miastków Kościelny powinna być skanalizowana. Żeby tak się stało, władze samorządowe narzuciły dosyć szybkie tempo rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowy kolejnych odcinków sieci kanalizacyjnej w gminie. Na najbliższe cztery lata zaplanowano wydatkować na ten cel ponad 12 mln zł.

WODYNIE

W kalendarzu mamy wiosnę, ta pora roku w samorządach oznacza wzmożone prace. Wiosną ruszają zwykle nowe inwestycje. W Gminie Wodynie, dzięki dobrym warunkom atmosferycznym, udało się kilka dni temu zmodernizować tereny rekreacyjne w miejscowości Oleśnica.