CHODZKO

Sytuacja rolników, których gospodarstwa zostały dotknięte wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń, jest dramatyczna. Ks. kan. Stanisław Chodźko, Diecezjalny Duszpasterz Rolników diecezji siedleckiej, w wywiadzie na antenie Radia Podlasie, zapowiedział powstanie Komitetu Protestacyjnego Rolników oraz "Księgi Cierpień i Krzywd Rolników". Pismo dotyczące tych pomysłów otrzymali dziekani dekanatów, ne terenie których ujawniono obecność wirusa ASF.

audycja rolnicza

Audycja rolnicza z dnia 30 marca.

Dolha

Dwa zabytkowe obrazy Michała Archanioła i Chrystusa spoczywającego w grobie wróciły do kościoła parafialnego w Dołdze. Zostały one odnalezione na strychu plebani. Były zniszczone. Po odnowieniu wróciły do świątyni. W Niedzielę Palmową poświęcił je proboszcz parafii Dołha ks. Leszek Przybyłowicz.

ks Andrzej Duklewski

Do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szóstce wrócił odrestaurowany zabytkowy obraz. O historii tego zabytkowego, unickiego obrazu mówi proboszcz parafii Szóstka ks. kanonik Andrzej Duklewski.

ks Maciej Majek

Eliasz, prorok na trudne czasy upadku moralnego, odwrócenia się od Boga może być przewodnikiem w życiu, w którym należy iść pod prąd, nie wolno zgadzać się na zło i w którym podstawą wszystkiego jest całkowite zawierzenie Bogu. To temat przewodni rekolekcji, które odbywały się w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Waldemar Jaroń poprosił ks. Macieja o streszczenie prowadzonych przez niego konferencji. Posłuchajmy

ks. Tomasz Pelszyk cz. I

28 marca zmarł ks. kan. Tomasz Pełszyk, proboszcz parafii Kosów Lacki. Ksiądz Tomasz niejednokrotnie gościł na naszej antenie. Przypomnimy dziś kilka archiwalnych rozmów ze zmarłym kapłanem. Posłuchajmy historii objawień w Fatimie.

ks. Tomasz Pelszyk

28 marca zmarł ks. kan. Tomasz Pełszyk, proboszcz parafii Kosów Lacki. Ks. Tomasz niejednokrotnie gościł na antenie Radia Podlasie. Podczas jednego z wywiadów, Ks. Tomasz Pełszyk przypomniał historię objawień w Fatimie.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie odniosła się do konfliktu na linii Polska – Komisja Europejska w sprawie rzekomego łamania przez nasz Kraj praworządności. W audycji O Tym Się Mówi komentowała między innymi rolę opozycji w tej sprawie.

Mariusz Osiak

Do Urzędu Gminy Łuków wpłynął protest mieszkańców Gołaszyna, którzy sprzeciwiają się planom budowy w ich miejscowości oczyszczalni ścieków. W miniony piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie władz gminy i mieszkańców. Jak mówi wójt Mariusz Osiak, po długiej dyskusji udało się osiągnąć kompromis.