dozynki w gminie Kloczew

Tegoroczne dożynki powiatu ryckiego i gminy Kłoczew, pomimo deszczowej aury, zgromadziły na boisku w Starym Zadybiu kilkaset osób i były dziękczynieniem Bogu za tegoroczne zbiory. Podczas celebry zaprezentowano piękne wieńce i okazałe bochny chleba oraz dorobek kulturalny gmin powiatu.

Stulatka

Genowefa Bernacka z domu Dziubak obchodziła swoje setne urodziny. Razem z jubilatką urodziny świętowała liczna rodzina i zaproszeni goście z burmistrz Żelechowa na czele. Głównym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana w żelechowskim kościele parafialnym. Relacja Waldemara Jaronia

Adam Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z rozwojem komunikacji w naszym regionie, klapą janowskiej aukcji koni arabskich, ograniczeniem handlu w niedziele oraz zarzutami stowarzyszenia Biała Samorządowa.

dozynki Laskarzew

Dwie ważne uroczystości odbyły się 20 sierpnia w grodzie nad Promnikiem, a mianowicie powiatowe dożynki, które były dziękczynieniem Bogu za tegoroczne zbiory oraz 559. rocznica nadania praw miejskich Łaskarzewowi. Podczas celebry zaprezentowano piękne wieńce i okazałe bochny chleba ze wszystkich gmin powiatu garwolińskiego oraz dorobek samorządu powiatowego i łaskarzewskiego.

dozynki

Powiatowe Święto Plonów powiatu łosickiego odbyło się 20 sierpnia w Olszance. Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia wieńców dożynkowych i Mszy św. w kościele parafialnym w Hadynowie. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu łosickiego ks. kanonik Sławomir Kapitan.

PRZEDSZKOLE

Przy parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim powstało przedszkole. Oficjalnie rozpoczęło działalność 1 lipca, powiedział Radiu Podlasie proboszcz parafii Najświętszej Opatrzności Bożej ks. Zbigniew Karolak, z którym rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

PROJEKT

"Edukacja szansą na redukcję zagrożeń w powiecie garwolińskim" to garwoliński projekt profilaktyczny nagrodzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Realizowany jest w partnerstwie Komendy Powiatowej Policji i Gminy Garwolin.

wojt Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozstrzygnięto konkurs na wybór wykonawcy nowej nawierzchni na pięciu szkolnych boiskach. Firma, która wygrała przetarg zaoferowała, że wykona zadanie za niespełna milion złotych. Nowe nawierzchnie mają być gotowe do 15 września.

KOTUN

Na początku sierpnia samorządy rozpoczęły przyjmowanie nowych wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”. Rodzice mogą ubiegać się o świadczenie, ale już na nieco innych zasadach niż rok temu. Jakim zainteresowaniem cieszy się program w gminie Kotuń i czy nowe warunki wpłyną na liczbę wydawanych świadczeń - o tym rozmawiał z Grażyną Rybak, kierownikiem Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej Kamil Skorupski: