NIGDY NIE JEST ZA POZNO

Janusz Eleryk

A COZ Z TA DZIECINA

Małgorzata Piszcz i Leszek Kamola

PRZEDZIWNA NOC

Mateusz Hrynkiewicz Andrzej Piśko

MALY KROL

Andrzej Pyrzanowski

LIGAWKI

Kiedyś chrapliwy głos ligawek odstraszał wilki. Teraz na tych podlaskich instrumentach pasterskich gra się tylko w Adwencie. Charakterystyczne melodie zapowiadają narodzenie Syna Bożego. Ostatni raz ligawki słychać w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia przed pasterką. Eugeniusz Szymaniak z Dzierzb Włościańskich k. Jabłonny Lackiej do gry na ligawkach powrócił po blisko 40 latach. Najlepiej zagrał na ligawce, którą sam zrobił. Teraz wykonuje ligawki, które trafiają nie tylko do grających w regionie, ale również do domów w Polsce i za granicą. W reportażu Andrzeja Ilczuka Eugeniusz Szymaniak opowiada o rodzinnej tradycji gry na ligawce, powrocie do niej o raz sposobie produkcji tego adwentowego instrumentu.

Bozena Kwiatkowska

W budżecie gminy Parysów na 2018 rok zapisano około miliona złotych na realizację inwestycji, ale zakres planowanych zadań ulegnie zwiększeniu po uzyskaniu funduszy zewnętrznych, o które gmina będzie aplikować.

Stanisław Kostyra

W mijającym roku samorząd Trojanowa postawił na asfaltowanie dróg, remont świetlic oraz rozbudowę szkoły w Korytnicy. Spore pieniądze przeznaczono na dofinansowanie naprawy dróg powiatowych biegnących przez gminę i zniszczonych przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

ks. Maciej Majek

Ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Opolu Nowym był gościem Marcina Jabłkowskiego w ostatnim przed Świętami wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmowa dotyczyła właśnie Świąt Bożego Narodzenia.

budzet

Głosując za przyjęciem projektu budżetu na 2018 rok, radni jednogłośnie przyznali, że wydatki budżetu zabezpieczają potrzeby lokalnej społeczności powiatu. Największą pozycją w tym dziale zajmują nakłady na poprawę stanu nawierzchni dróg powiatowych. Zadłużenie powiatu, to niespełna 24% przewidywanego planu dochodów na przyszły rok.