Bozena Kwiatkowska

W budżecie gminy Parysów na 2018 rok zapisano około miliona złotych na realizację inwestycji, ale zakres planowanych zadań ulegnie zwiększeniu po uzyskaniu funduszy zewnętrznych, o które gmina będzie aplikować.

Stanisław Kostyra

W mijającym roku samorząd Trojanowa postawił na asfaltowanie dróg, remont świetlic oraz rozbudowę szkoły w Korytnicy. Spore pieniądze przeznaczono na dofinansowanie naprawy dróg powiatowych biegnących przez gminę i zniszczonych przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

ks. Maciej Majek

Ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Opolu Nowym był gościem Marcina Jabłkowskiego w ostatnim przed Świętami wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmowa dotyczyła właśnie Świąt Bożego Narodzenia.

budzet

Głosując za przyjęciem projektu budżetu na 2018 rok, radni jednogłośnie przyznali, że wydatki budżetu zabezpieczają potrzeby lokalnej społeczności powiatu. Największą pozycją w tym dziale zajmują nakłady na poprawę stanu nawierzchni dróg powiatowych. Zadłużenie powiatu, to niespełna 24% przewidywanego planu dochodów na przyszły rok.

spotkanie przedswiaeczne

20 grudnia w Komarówce Podlaskiej odbyło się spotkanie przedświąteczne dla mieszkańców gminy. Spotkanie poprzedziła Eucharystia.

Andrzej Halicki

Przewodniczący regionu mazowieckiego Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu. Rozmowa dotyczyła zbliżającej się kampanii wyborczej do samorządów i roli poszczególnych ugrupowań politycznych.

jaselka

Na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski tradycja bożonarodzeniowych jasełek jest podtrzymywana w Gminnym Ośrodku Kultury i placówkach oświaty. W Halasach jasełka przedstawiły dzieci ze świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury Promyk. Posłuchaj

Albina Lubian

Jest projekt rewitalizacji terenu przy dworcu PKP z przystosowaniem na ten cel. Zadanie obejmować będzie m.in. budowę parkingu „Parkuj i Jedź” na ponad 100 samochodów i 30 rowerów, ścieżki rowerowej, pętli autobusowej, punktu ładowania samochodów elektrycznych i wiele innych elementów niezbędnej infrastruktury. Koszt przedsięwzięcia to ok.11 mln zł. O szczegółach pierwszej tego typu inicjatywy w powiecie garwolińskim i jej kosztach, Waldemar Jaroń rozmawia z Albiną Łubian- burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Ewa Mitowska

W wielu domach już stoją pieknie ubrane choinki, a na nich bombki, łańcuchy i wymyślne ozdoby. Dawniej świąteczne ozdoby trzeba było zrobić samemu. W niektórych domach pojawiały się ozdoby z opłatka. Przestrzenne konstrukcje zwane światami.