Leszek Mioduski

Leszek Mioduski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie, wydał rozporządzenie dotyczące zwalczania afrykańskiego pomoru świń, które dotyczy rolników z gminy Łuków i Trzebieszów. Jest to efekt znalezienia na terenie gminy Łuków czterech padłych dzików, u których potwierdzono obecność wirusa ASF.

Jerzy Rebek

Będą gadżety promujące miasto i tablice informujące o zabytkach i interesujących miejscach dla turystów. Znamy pierwsze inicjatywy, które wiążą się z tegorocznymi obchodami 550- lecia uzyskania praw miejskich przez Radzyń Podlaski.

Gmina Radzyn

Kanalizacja w Białej i amfiteatr w Żabikowie. Plany budżetowe w gminie Radzyń Podlaski

Jaroslaw Kalinowski

Eurodeputowany z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przygotowań do kampanii samorządowej, a także sytuacji politycznej w Kraju i za granicą.

MAREK CHCIALOWSKI

Budowa nowej, okazałej siedziby władz samorządowych powiatu garwolińskiego została zakończona i obiekt może być użytkowany. Oficjalne otwarcie największej w powiecie i najdroższej inwestycji połączone z dniem otwartym planowane jest na 27 stycznia. Oficjalne „urzędowanie” rozpocznie się nieco później.

muzeum

Mamy już nowy rok i żegnamy się z tym, który minął. Żegnając się – wspominamy to, co było najważniejsze. Takiego subiektywnego podsumowania dokonaliśmy w Noworocznym Przystanku Podlasie.

plywalnia

Mamy już nowy rok i żegnamy się z tym, który minął. Żegnając się – wspominamy to, co było najważniejsze. Takiego subiektywnego podsumowania dokonaliśmy w Noworocznym Przystanku Podlasie.

Jerzy Rebek

Wraca temat parkingu na radzyńskim Rynku, który ma zostać zrewitalizowany. Plan zakłada zakaz parkowania. Z kolei burmistrz zapowiada nowe miejsca parkingowe w pobliżu centrum miasta. Gdzie będą się mieścić? Na razie brak szczegółów. Burmistrz Jerzy Rębek zapowiedział powstanie nowych miejsc parkingowych. Nie wskazał ich lokalizacji, ale zapewniał, że takie lokacje są wybrane, a prace trwają. Jako przykład wskazał lubelski Plac Litewski, na obszarze którego nie zaplanowano miejsc parkingowych.

Bozena Lecyk

Wraca temat parkingu na radzyńskim Rynku, który ma zostać zrewitalizowany. Plan zakłada zakaz parkowania. Z kolei burmistrz zapowiada nowe miejsca parkingowe w pobliżu centrum miasta. Gdzie będą się mieścić? Na razie brak szczegółów. Temat podczas ostatniej sesji wywołała radna Rady Miasta, Bożena Lecyk.