rocznica

34. rocznica powrotu krzyży do sal lekcyjnych w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem była przesłanką do odprawienia Mszy św. dla młodzieży dwóch garwolińskich liceów ogólnokształcących i miętneńskiego Zespołu Szkół. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, Piotr Sawczuk.

Olimpiada w Starej Kornicy

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się w świetlicy wiejskiej w Starej Kornicy.

Wielkanocne i patriotyczne piesni

8 kwietnia w kościele parafialnym w Turowie odbył się przegląd pieśni wielkanocnych i patriotycznych.

HOMILIA

W niedzielę, 8 kwietnia Kościół Katolicki przeżywał Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywane też Niedzielą Miłosierdzia.

HURAGAN

W miniony weekend w Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został turniej piłki siatkowej II ligi mężczyzn grupy drugiej o 9 miejsce.

Dariusz Szustek

Po ponad 7 latach Marcin Mateńko przestaje pełnić funkcję zastępcy burmistrza Łukowa. Został odwołany dziś, 9 kwietnia. Stało się to zaraz po tym, jak Rada Nadzorcza PUIK powołała go na stanowisko prezesa tej miejskiej spółki.

ks Krzysztof Kisielewicz

25-lecie istnienia świętowała 8 kwietnia parafia Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Jubileusz został połączony z uroczystościami odpustowymi przypadającymi na Niedzielę Miłosierdzia.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski w rozmowie z Marcinem Jabłkowski odnosił się do propozycji urzędowego ograniczenia pensji organom wykonawczym samorządów. Po zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego część środowisk samorządowych wyraziła zdecydowany sprzeciw.

uroczystosc

Wiosną 1940 roku przeszło 20 tysięcy Polaków, w tym ponad 80 z ziemi garwolińskiej, na mocy decyzji władz sowieckich zostało zamordowanych w Charkowie, Katyniu, Twerze i Miednoje. 8 kwietnia w Żelechowie uczczono 78. rocznicę zbrodni katyńskiej i 8. tragedii smoleńskiej, którym nadano powiatowy wymiar.