miedzyrzec

Dzisiaj, 29 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się uroczystości upamiętniające redaktora Jana Kołkowicza.

Jan Stolarczyk

Już jutro, w niedzielę 1 lipca rozpocznie się nowy sezon nad łukowskim zalewem Zimna Woda. Powstał on ponad 40 lat temu, a przez ostatni rok wiele się tam zmieniło.

Anna Grochola

Gmina Radzyń Podlaski zakupi nowe auta za prawie milion złotych kredytu. Trzy nowe auta bojowe i jeden lekki pojazd trafią do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie gminy. Dodatkowo jeden samochód zostanie przeznaczony na potrzeby gminy dla pracowników fizycznych.

brygadier Pawel Wysokinski

Ekipa ratownictwa technicznego PSP z Warszawy pojawiła się na drodze krajowej nr 63 na trasie Łuków - Radzyń Podlaski. Trwa próba podniesienia cysterny, która dziś rano, 29 czerwca zablokowała drogę.

Janusz Koziol

W Łukowie trwa budowa trzeciego odcinka tak zwanej małej obwodnicy. Prace idą szybko i mają zakończyć się już pod koniec sierpnia. Ale pojawia się pytanie, „czym ta budowa się zakończy”? Mówi Janusz Kozioł

Tadeusz Mikulski

Ubiegłoroczny budżet miasta był zrównoważony, a zaplanowane dochody wykonane zostały w ponad 98%. Na inwestycje przeznaczono ponad 13 mln zł. -To sprawia, że miasto rozwija się i napawa optymizmem, że tak ważne, trudne, złożone i kosztowne inwestycje powstają w mieście- podkreśla burmistrz Tadeusz Mikulski.

Anna Grochola

O 1 914 złotych będzie mniejsza miesięczna pensja wójta gminy Radzyń Podlaski, Wiesława Mazurka. Radni podczas sesji, która odbyła się 27 czerwca, określili wynagrodzenie wójta zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów.

PARAFIANIE PODZIEKOWALI KS MARKOWI ZALEWSKIEMU

W niedzielę, 24 czerwca w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej oraz w kaplicy w Nakorach parafianie podziękowali ks. proboszczowi Markowi Zalewskiemu za 7 lat posługi kapłańskiej w Krynicy. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda mianował ks. Marka Zalewskiego proboszczem parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie oraz dziekanem dekanatu grębkowskiego.

Janusz Koziol

Zarząd Powiatu Łukowskiego otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Głosowanie odbyło się na sesji 27 czerwca. Za było 16 radnych, a trzech wstrzymało się od głosu. Nikt nie głosował przeciw.