• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Tadeusz Mikulski

Radni Garwolina uchwalili budżet miasta na przyszły rok, który jest budżetem zrównoważonego rozwoju. - Na pewno ten budżet, jak wszystkie poprzednie i kolejne, nie dają pełnej satysfakcji, ale dla nas dają poczucie spełnienia obowiązków, że zadania są realizowane i stwarzamy warunki dalszego rozwoju naszego miasta - powiedział burmistrz T. Mikulski. Po zakończeniu obrad, radni i zaproszeni goście udali się do Centrum Sportu i Kultury na spotkanie świąteczno - noworoczne, podczas którego łamano się opłatkiem składano życzenia noworoczne. W trakcie okolicznościowego wystąpienia burmistrz Tadeusz Mikulski wspomniał o sesji budżetowej i rozwoju miasta.

Budzet miasta

Radni Garwolina uchwalili budżet miasta na przyszły rok, który jest budżetem zrównoważonego rozwoju. - Na pewno ten budżet, jak wszystkie poprzednie i kolejne, nie dają pełnej satysfakcji, ale dla nas dają poczucie spełnienia obowiązków, że zadania są realizowane i stwarzamy warunki dalszego rozwoju naszego miasta- powiedział burmistrz T. Mikulski. O przyszłorocznych dochodach i wydatkach budżetu miasta, Waldemar Jaroń rozmawia z burmistrzem Tadeuszem Mikulskim.

Anna Pogonowska

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, jaką można było usłyszeć na antenie naszego radia w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu Ewa Pasternak w swoim programie rozmawiała o sile kobiet. Jedną z jej rozmówczyń była Anna Pogonowska z Łukowa - po pierwsze kobieta, która zna swoją wartość.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski był gościem Marcina Jabłkowskiego w ostatnim w tym roku wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszone zostały tematy związane z budżetem samorządu, kampanią wyborczą i konkursem na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

Mariusz Osiak

Od prawie roku pomiędzy Urzędem Gminy Łuków a Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie trwa wymiana pism. Dotyczą „Czerwonego Pomnika” znajdującego się w Rezerwacie Jata. Instytut zaleca jego rozbiórkę. Natomiast władze gminy wspólnie z Nadleśnictwem Łuków, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków oraz Towarzystwem „Orlik” proponują nową tablicę na pomniku.

Wyroznieni

Trzy nauczycielki szkół prowadzonych przez powiat garwoliński otrzymały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, a najbardziej utytułowany lekkoatleta w powiecie garwolińskim otrzymał od starosty nagrodę finansową. Uroczystość odbyła się 27 grudnia. Relacja Waldemara Jaronia

starosta Janusz Koziol

Rada Powiatu Łukowskiego powołała komisję, która ma przeprowadzić konkurs na dyrektora łukowskiego szpitala. Stosowna uchwałę podjęto na sesji tuż przed świętami. Podczas obrad dyskutowano też o najważniejszych inwestycjach, które powinny zostać teraz przeprowadzone w łukowskim szpitalu. Podczas obrad radni pytali również o obecną sytuację w placówce. Dopytywali jakie plany ma Zarząd Powiatu. W odpowiedzi od starosty Janusza Kozioła usłyszeli:

Biegacze Pomagacze

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia gościliśmy na naszej antenie Biegaczy Pomagaczy: Marka Czerneckiego, Marcina Rychtę i Kacpra Sacharczuka. Rozmawialiśmy z nimi o tym, jak pasja przeradza się we wspólne działanie na rzecz potrzebujących osób.

Kosciol w Czemiernikach remont

Trwa remont zabytkowego kościoła w Czemiernikach w powiecie radzyńskim. Parafia otrzymała na ten cel prawie dwa miliony unijnego dofinansowania. Prace mają przywrócić świetność wnętrzu świątyni. Rozpoczęły się latem i mają potrwać jeszcze pół roku.