• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Anna Pogonowska

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, jaką można było usłyszeć na antenie naszego radia w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu Ewa Pasternak w swoim programie rozmawiała o sile kobiet. Jedną z jej rozmówczyń była Anna Pogonowska z Łukowa - po pierwsze kobieta, która zna swoją wartość.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski był gościem Marcina Jabłkowskiego w ostatnim w tym roku wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszone zostały tematy związane z budżetem samorządu, kampanią wyborczą i konkursem na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

Mariusz Osiak

Od prawie roku pomiędzy Urzędem Gminy Łuków a Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie trwa wymiana pism. Dotyczą „Czerwonego Pomnika” znajdującego się w Rezerwacie Jata. Instytut zaleca jego rozbiórkę. Natomiast władze gminy wspólnie z Nadleśnictwem Łuków, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków oraz Towarzystwem „Orlik” proponują nową tablicę na pomniku.

Wyroznieni

Trzy nauczycielki szkół prowadzonych przez powiat garwoliński otrzymały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, a najbardziej utytułowany lekkoatleta w powiecie garwolińskim otrzymał od starosty nagrodę finansową. Uroczystość odbyła się 27 grudnia. Relacja Waldemara Jaronia

starosta Janusz Koziol

Rada Powiatu Łukowskiego powołała komisję, która ma przeprowadzić konkurs na dyrektora łukowskiego szpitala. Stosowna uchwałę podjęto na sesji tuż przed świętami. Podczas obrad dyskutowano też o najważniejszych inwestycjach, które powinny zostać teraz przeprowadzone w łukowskim szpitalu. Podczas obrad radni pytali również o obecną sytuację w placówce. Dopytywali jakie plany ma Zarząd Powiatu. W odpowiedzi od starosty Janusza Kozioła usłyszeli:

Biegacze Pomagacze

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia gościliśmy na naszej antenie Biegaczy Pomagaczy: Marka Czerneckiego, Marcina Rychtę i Kacpra Sacharczuka. Rozmawialiśmy z nimi o tym, jak pasja przeradza się we wspólne działanie na rzecz potrzebujących osób.

Kosciol w Czemiernikach remont

Trwa remont zabytkowego kościoła w Czemiernikach w powiecie radzyńskim. Parafia otrzymała na ten cel prawie dwa miliony unijnego dofinansowania. Prace mają przywrócić świetność wnętrzu świątyni. Rozpoczęły się latem i mają potrwać jeszcze pół roku.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 22 grudnia 2017 r

Co jakiś czas odżywa temat włączenia rolników do powszechnego systemu ubezpieczeń. Tymczasem w kręgach rządowych nie ma planów dotyczących zmiany funkcjonowania rolniczych ubezpieczeń społecznych powiedział Radiu Podlasie wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Oddzielny system ubezpieczeń rolników działa w wielu krajach Unii Europejskiej. Rafał Romanowski powiedział, ze urealniono minimalne emerytury dla wszystkich grup zawodowych, także rolników. Wiceminister Romanowski powiedział, że w dalszym ciągu KRUS będzie kładła duży nacisk na działania na rzecz bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Zenon Stefanowski

Gmina Kłoczew znalazła się w gronie czterdziestu gmin w Polsce, gdzie będzie realizowany pilotażowy projekt modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji. W ramach projektu przeprowadzone zostaną darmowe szkolenia i warsztaty dla blisko 200 dorosłych mieszkańców gminy. Z innego projektu skorzysta pół tysiąca uczniów szkół podstawowych.