drogi

Gmina Maciejowice nadrabia inwestycyjne zaległości. Każdego roku realizowanych jest wiele inwestycji infrastrukturalnych i społecznych, które zmieniają oblicze tego terenu. W ostatnich dniach samorząd podpisał umowy na dofinansowanie naprawy dwóch dróg i budowy placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej. W planie jest dalsze asfaltownie maciejowickich ulic. O tym i planach wykonania ulic w Maciejowicach, Waldemar Jaroń i jego rozmówcy.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział, że celem kierowanego przez niego resortu jest zapewnienie opłacalności produkcji rolnej. Minister przedstawił w Sejmie informację bieżącą na temat sytuacji na rynku warzyw i owoców. Wniósł o to klub Prawa i Sprawiedliwości.

Mariusz Osiak

To była żywa lekcja historii o żołnierzach, którzy walczyli o naszą wolność – mówi Sylwester Muszyński, komendant III Pieszego Rajdu Śladami kapitana Ostoi. Rajd po ścieżkach rezerwatu Jata odbył się w miniony weekend, 16 i 17 czerwca.Mówi Mariusz Osiak

Turow - rocznica

W niedzielę 17 czerwca odbyły się uroczystości jubileuszowe 600-lecia wsi Turów. Rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną w miejscowym kościele parafialnym. Eucharystii przewodniczył bp Piotr Sawczuk.

Akademia

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego przeszły już do historii, chociaż niektóre wydarzenia jeszcze przez jakiś czas będą powracać w komentarzach. Podczas uroczystej akademii, którą zorganizowano w sobotę władze samorządowe pochwaliły się swoimi osiągnięciami, a inni pochwalili władze. W niedzielę dominował sport i kultura. Relacja Waldemara Jaronia

Zofia Paczoska

Działaczka społeczna i samorządowa, Zofia Paczóska, była gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim wskazania osoby naszego rozmówcy jako kandydata na burmistrza Węgrowa.

stadnina

Przed nami kolejne spotkanie z serii – ludzie z pasją. Miłość do zwierząt, kawałek ziemi i dwoje młodych ludzi, to początek opowieści o tym, jak można osiągnąć sukces robiąc coś co się lubi. Pani Aleksandra Dąbrowska prowadzi wraz z mężem stadninę koni i pensjonat. Jak powstała firma, jak wygląda dziś i dlaczego to są właśnie konie. Na te pytania odpowie nam pani Ola, z którą rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Marcin Kolodziejczyk

Na inwestycje infrastrukturalne Gmina Garwolin przeznaczy w tym roku prawie 15 mln zł. Na część zaplanowanych zadań pozyskiwane są środki zewnętrzne, przeważnie z funduszy unijnych. Tylko w ostatnim czasie samorząd otrzymał dofinansowanie do poprawy stanu dróg gminnych z trzech różnych źródeł. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Marcina Kołodziejczyka.

Prezes Pogoni

W środę (13 czerwca) siedleccy kibice musieli przeżyć gorycz porażki i spadek Pogoni do II (drugiej) ligi. Dzień później (14 czerwca) zostało dokończone Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce. Nowym prezesem został wybrany Andrzej Materski. Na wiceprezesów wybrano Michała Chromińskiego oraz Krzysztofa Dębińskiego. Materski przejmuje stery klubu w trudnym momencie. Pogoń po czterech latach gry w I (pierwszej) lidze spada do niższej klasy rozgrywkowej. Przed siedleckim klubem piłkarskim stoją wyzwania związane nie tylko ze zbudowaniem drużyny, która za rok może wrócić na zaplecze ekstraklasy, ale również przekonanie władz miasta i sponsorów do dalszego wsparcia finansowego siedleckiej piłki nożnej Z nowym prezesem Pogoni rozmawiała Magda Szewczuk: