• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Marcin Jozwik

Na drogach powiatu łukowskiego pojawiło się nowe BMW. To nieoznakowany radiowóz wyposażony w nowoczesny wideorejestrator. Zdaniem komentujących: „dojenie kierowców nadal ma trwać w najlepsze”. Policja uważa inaczej. Chodzi o to, aby kierowcy zwolnili. Tylko w ubiegłym roku zatrzymano blisko 6 tysięcy osób, które nie liczyły się z ograniczeniami prędkości.

Kazimierz Hawryluk

Wójt gminy Stara Kornica był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła konfliktu pomiędzy radą gminy, a wójtem i wynikających z takiego stanu rzeczy trudnościach inwestycyjnych.

Stop cyberprzemocy

Eksperci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawiali z młodzieżą o przestępczości w sieci. Konferencja „Stop cyberprzemocy” odbyła się we wtorek, 23 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

ASF

Alarm jest, ale na razie nie ma tragedii- przekonuje Powiatowy Inspektor Weterynarii w Garwolinie. Po znaleziskach padłych dzików w powiatach łukowskim i otwockim, powiat garwoliński wszedł w strefę bezpośredniego zagrożenia afrykańskiego pomoru świń. Żółta strefa ochronna ogłoszona będzie w gminach Wilga, Pilawa, Parysów, miasto i gmina Garwolin.

Dariusz Banasik

Dariusz Banasik - trener Pogoni Siedlce.

STANISLAW JOZWIK

W wodzie płynącej w wodociągu gminy Wohyń wykryto bakterie coli. Trwają procedury naprawcze i chlorowanie wody. - Jestem wójtem od dwudziestu lat, i w tym czasie nigdy nie było problemu z tym wodociągiem- dziwi się wójt, Stanisław Jóźwik.

herody

Mieszkańcy gminy Perlejewo – urzędnicy i rolnicy, od prawie 10 lat wspólnie kolędują. Jednym z aktorów w wystawianych przez grupę „Herodach” jest wójt gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski, który wciela się w postać Heroda. Wśród kolędników jest też przewodniczący rady gminy i przewodniczący rady parafialnej. Grupa jest liczna, a grane scenki uzupełnia chór gminno-parafialny.

Tadeusz Federczyk

W Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie rozpoczęła się jedna z najważniejszych w historii szkoły inwestycja: generalny remont szkolnych warsztatów. Jej wartość to 8 milionów złotych.

KOLEJ

Dzięki kluczowej inwestycji, jaką jest modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Lublina, zwiększy się bezpieczeństwo pasażerów i ruchu kolejowego. Po zakończeniu wszystkich prac, a ma to nastąpić na przełomie 2019/20 roku, nowe tory dostosowane będą do prędkości 160 km/godz., co pozwoli pokonać drogę z Lublina do stolicy w ciągu 90 min. Koszt inwestycji, to 3,4 mld zł.