ALBINA LUBIAN

Dwa sołectwa z gminy Pilawa otrzymają pomoc finansową w ramach pilotażowego programu samorządu Mazowsza pn. „Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018. W miejscowości Wygoda wyposażony zostanie teren rekreacyjny, a zespół „Gocławianki” otrzyma stroje ludowe.

Anna Maria Siarkowska

Posłanka Partii Republikańskiej Anna Maria Siarkowska w rozmowie z Radiem Podlasie odniosła się do konfliktu dyplomatycznego pomiędzy Polską a Izraelem. Gość audycji O Tym Się Mówi komentowała powody, dla których sytuacja w ostatnich dniach stała się zaogniona.

Adam Zaniewicz

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej, którzy w listopadzie ubiegłego roku, ogłosili pogotowie strajkowe, zamierzają zorganizować kolejną akcję protestacyjną. Ma się ona odbyć 22 lutego w Łukowie.

MARYSIENKI 2

2 stycznia 1988 r na zebraniu Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Szpakach został utworzony zespół ludowy Marysieńki. Zapisało się 20 kobiet.

MARYSIENKI 1

2 stycznia 1988 r na zebraniu Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Szpakach został utworzony zespół ludowy Marysieńki. Zapisało się 20 kobiet.

BORKI

W gminie Borki dyskutowali o formie upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości. Wójt, Radosław Sałata, zaproponował ustawienie pod Urzędem Gminy popiersia Józefa Piłsudskiego. Pomysł oceniali mieszkańcy. W konsultacjach społecznych wzięło udział 201 mieszkańców.

Henryk Niedziolka

Przewodniczący siedleckiej Rady Miasta Henryk Niedziółka (STS) w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego Piotra Karasia (PO). Mówił także o zaciąganiu przez samorząd kredytów i innych zobowiązań finansowych, a także o potencjalnych kandydatach swojego ugrupowania w tegorocznych wyborach samorządowych.

Slawomir Skwarek

Termomodernizacja budynku szkoły oraz remonty gminnych dróg to zadania na najbliższe miesiące, które w najbliższym czasie będą zrealizowane w gminie Adamów. Jak mówi wójt Sławomir Skwarek będzie się wiele działo.

Marcin Kolodziejczyk

W gminie Garwolin zrealizowano w roku ubiegłym wiele inwestycji, lecz zdecydowana większość, to inwestycje liniowe. Między innymi wybudowano wiele kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, poprawiono stan dróg lokalnych. Rozpoczęta została budowa oczyszczalni ścieków i zakończona świetlicy wiejskiej w Niecieplinie.