MAREK WIACKIEWICZ

Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie nie zajmuje się tylko utrzymaniem porządku na gminnych drogach. Zajmuje się także budową dróg, chodników, ścieżek rowerowych, a ostatnio zlecono mu również m.in. budowę boiska, sieci kanalizacyjnej i bulwaru nad Krzną.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów realizowanych jest wiele inwestycji, jedne dobiegają końca, inne są rozpoczynane. Większość z nich wykonywana jest z dofinansowaniem środkami zewnętrznymi i są to zarówno zadania liniowe jak i obiektowe. Jest nadzieja na reaktywację ośrodka kultury.

Homilia 25.06. 2018 - Swirski

Z inicjatywy postulatora procesu beatyfikacyjnego, każdego 25 dnia miesiąca w siedleckiej katedrze będzie sprawowana Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ignacego Świrskiego. Dziś, 25 czerwca homilię wygłosił Promotor Sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym ks. dr Jarosław Ruciński.

100 lat OSP

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaniawach - Matysach ma 100 lat. Jubileuszowe uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy odbyły się w niedzielę, 24 czerwca. Rozpoczęły się od Mszy św. polowej. Eucharystii przewodniczył diecezjalny kapelan strażaków ks. kanonik Andrzej Biernat.

Grzegorz Skwierczynski

Specjalista ds. wizerunku politycznego Grzegorz Skwierczyński komentował pierwsze oznaki zbliżającej się kampanii wyborczej w Siedlcach. Gość audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że będziemy mieli do czynienia z ciekawymi starciami wyborczymi.

Rzeczyca - relacja

Degustacja potraw tradycyjnych i regionalnych , występy zespołów ludowych, prezentacja kompozycji kwiatowo-ziołowych połączona z konkursem, konkurs na najpiękniejsze stoisko promujące wieś oraz występ Witka Muzyka ulicy, to główne atrakcje imprezy, która odbyła się w niedzielę 24 czerwca w Rzeczycy.

Swieto

Mieszkańcy miasta i gminy Pilawa obchodzili już po raz piętnasty święto stolicy swojej gminy. W tym roku swoje 110- lecie powstania obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej i orkiestra dęta. Przez dwa dni w mieście królował sport, muzyka i zabawa. Był też czas na podsumowania, powinszowania i plany na najbliższą przyszłość. Relacja Waldemara Jaronia

Stanislaw Kostyra

Samorząd gminy Trojanów, jako jeden z niewielu w powiecie garwolińskim pozyskuje ostatnio znaczne środki ze źródeł zewnętrznych na budowę i naprawę dróg gminnych oraz realizację innych inwestycji, które wpływają na rozwój tego terenu.

podziekowania

Po 18. latach pełnienia posługi proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, ksiądz prałat Tadeusz Dzięga przechodzi na emeryturę. Parafianie podziękowali swojemu proboszczowie za tę posługę podczas Mszy Świętej, w niedzielę 24 czerwca. Specjalne podziękowania od Papieża Franciszka z Watykanu przekazał ksiądz Mariusz Świder.