Maria Perek

Miasto Garwolin korzysta z różnych form pozyskiwania funduszy zewnętrznych na zadania inwestycyjne, które realizowane są sukcesywnie w ciągu roku. Jeszcze w 2017 roku planowane jest wybudowanie nawierzchni dwóch dróg do pól, o łącznej długości ponad 1300 metrów bieżących i ścieżki edukacyjno- przyrodniczej.

budzet

Zakończyła się analiza formalna projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w Radzyniu Podlaskim. Z trzech pomysłów, do etapu finalnego głosowania przeszły dwa. Pierwszy z nich to budowa brakującej części ulicy Podlaskiej. Chodzi o odcinek o długości 80 m. pomiędzy cmentarzem parafialnym a jedną z posesji. Drugi projekt to Zalew OdNowa”. W planie znalazło zagospodarowanie przestrzeni nad zalewem radzyńskim na miejsce spotkań i rekreacji.

Krzysztof Michalkiewicz

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła konsultacji rządowego programu Za Życiem i poszczególnych jego elementów – przede wszystkim skierowanych na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Janusz Szewczak

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Szewczak był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła niedawnego otwarcia w Białej Podlaskiej centrali Inspekcji Transportu Drogowego, a także, między innymi, reparacji wojennych ze strony Niemiec.

Kolumbijczycy w Gorznie

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Kolumbii, z I sekretarzem ambasady tego kraju w Polsce, gościła 20 września w Górznie. Celem wizyty było pokazanie młodym ludziom z obszarów Kolumbii dotkniętych konfliktem zbrojnym alternatywnego stylu życia. W Górznie między innymi zwiedzili nowoczesne obiekty sportowe i szkołę oraz rozegrali mecz w piłkę nożną.

podroznik Tomasz Michniewicz

W poniedziałek, 18 września do Radzynia Podlaskiego zawitał Tomasz Michniewicz - podróżnik, fotograf i reportażysta. Odsłonił swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników. Później, o 18.00 wystąpił z prelekcją „Świat równoległy” w I Liceum Ogólnokształcącym.

badanie

17 września mieszkańcy gminy Garwolin i Górzno mogli bezpłatnie przebadać słuch. Przed urzędami gmin, przez pięć godzin parkował specjalistyczny samochód wyposażony w pełnoprofilowy gabinet otolaryngologiczny i kabinę do przesiewowych badań słuchu.

audycja rolnicza

Producenci rolni, którzy w latach 2015-2018 przez co najmniej rok utrzymywali świnie w gospodarstwach położonych na obszarze powiatów, w których wystąpił afrykański pomór świń. mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 50% wydatków poniesionych na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.

krypty

Co kryją radzyńskie krypty w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci podczas sobotniej (16 września) konferencji naukowej. Naukowcy podsumowali przeprowadzone już badania. Spróbowali też ustalić nazwiska kilku osób, które mogą spoczywać w kryptach.